10 години помлади – тибетски рецепт од 3 состојки кој прави чуда

Објавено на 05 декември 2016, 17:20

СПОДЕЛИ:

Многу тибетски лекари и специјалисти за источна медицина пишуваат за овој еликсир на младоста.
Вклучен е во 10те најдобри еликсири за зачувување на здравјето и младоста, а рецептот за овој стар тибетски лек е пронајден во стар тибетски манастир, испишан на глинена плоча.

126673_limun-i-med-profimedia0282214742_630x0

Доколку го употребувате редовно секој ден, за месец дена не само што ќе почнете да го привлекувате вниманието со вашиот подмладен изглед, туку и ќе почувствувате неворојатен прилив на енергија и сила.

За подготовка на овој еликсир ви се потребни само 3 состојки: 100мл сок од лимон, 200гр мед и 50мл ладно цедено маслиново масло.

Припремањето е едноставно: добро треба да ги промешате сите состојки и да земате од припремената смеса секое утро по едно лажиче на гладно.

СПОДЕЛИ: