13 знаци дека вашиот партнер сигурно ве изневерува

Можеби цело време проаѓате преку овие очигледни знаци, но време е да му покажете дека сте намирисале прељуба.

Никој не сака да биде изневерен. Неверството може да ја уништи довербата и да ја наруши самодовербата на личноста која е изневерена. Неверството е забележително и постојат многу знаци кои упатуваат на него, но можеби моментално преку некои од нив проаѓате како да не ги забележувате. Доколку не сте сигурни дали партнерот ве изневерува или си замислувате, прверете ги овие знаци.

1.Нападот е најдобра одбрана. Ве обвинува вас дека вие го изневерувате.

2.Ве обвинува за било што, бидејќи така се чувствува помалку виновно.

3.Го крие телефонот кога сте заедно, а расположението му се подобрува кога гледа во телефонот.

4.Го проверува вашиот телефон и пораките, а го фаќа паника ако вие го направите истото.

5.Одеднаш има повеќе обврски, посебно преку викенд или навечер, па не можете толку често да се гледате.

6.Расположението му е променливо - во еден момент е заљубен во вас, а во друг момент страшно го нервирате.

7.Купува нова долна облека или секси облека, посветува повеќе внимание на својот изглед, менува фризура или води сметка за себе многу повеќе од претходно.

8.Често работи до доцна, има повече службени ручеци, не се јавува на телефон со вообичаената брзина.

9.Механички и без нежност разменува чувства со вас.

10.Кога ќе го прашате каде бил, одговара премногу детално.

11.Секогаш постои некој кој знае дека вашиот партнер ве изневерува. Забележете дали однесувањето на неговите добри пријатели кон вас се променило.

12.Доколку од личност која не излегува од дома и времето го поминува со вас, стане личност која постојано излегува без вас, нешто не е како што треба.

13.Кога ќе спомнете неверство, се однесува навредено што воопшто се сомневате во него/неа.

Тајни знаци дека таа сака СЕКС и тоа веднаш!

Излеговте неколку пати и целосно сте полуделе за атрактивна девојка со која се гледате. Но, дали е таа подготвена за следниот чекор-водење на љубов? Проверете ги сигналите и дознајте дали и таа ве посакува колку и вие неа.

„Се чувствувам пријатно во твое друштво“

Секс експертите откриваат дека овие шест зборови претставуваат сигнал дека девојката почнува да размислува за секс. Пред да запловат во љубовна акција, жените мораат да се почувствуваат сигурно и да ви веруваат. Доколку таа ги изговори овие зборови на крајот од вашиот состанок, следниот продолжете го со пијалок кај вас или неа, па кажете и дека и вие се чувствувате убаво и пријатно во нејзино друштво. Ова сигурно ќе ја прекина конверзацијата меѓу вас и може ќе добиете отворена покана за во спалната соба.

Иницира да преноќите

Една сингл девојка од Чикаго која има 28 години отворено вели: „Ако не те сакам кај мене дома, нема ни да бидеш тука. Доколку излегуваме вече некое време и чувствувам дека можеби треба да прејдеме на следното ниво и да имаме секс, ќе го повикам кај мене дома“. Немојте да бидете премногу претенциозни доколку вас ве повика кај себе и чекајте таа да го направи следниот чекор, запаметете дека поголемиот дел од девојките сакаат првиот сексуален однос со новиот дечко да се случи во нивниот кревет бидејќи таму се чувствува поопуштено, а и ќе ја искористи приликата како ќе се однесувате на нејзин терен.

Често ве допира

„На вечера или за време на прошетка, девојката која се заљубува во вас нема да може да ги тргне рацете од вашето тело“, велат сексолозите. Физичкиот контакт покажува дека и таа е заинтересирана за вас и дека можеби е подготвена за следниот чекор. Најдобро што можете да направите е да и возвратите на нејзиниот гест, да ја фатите за рака, да ја пољубите и да и кажете колку сте луди за неа.

Ја интересира вашето сексуално минато

Кога девојка е подготвена за секс, најверојатно ќе почне да ве испитува колку сексуални партнери сте промениле во последно време. Не е препорачливо длабоко да навлезето во сексуалното минато еден на друг, но е добро да знаете одредени поединости од здравствени причини. Поголем дел од жените сакаат да дознаат дали сте направиле одредени тестови за полово преносливи болести, како и дали сакате заедно да одите на тестирање. Иако водењето на разговор од овој тип вам ви изгледа непријатно и досадно, ова е еден од скриените сигнали дека девојката сериозно почнала да мисли на вас, како и за потенцијалниот партнер. Доколку навистина сте заинтересирани за врска со оваа девојка, започнете ја сами оваа тема бидејќи на овој начин ќе и покажете дека вашите намери се сериозни, а таа ќе се чувствува многу попријатно и поспокојно по овој разговор.

Безобразни разговори

Лаура, 26 годишна девојка од Њујорк открива дека кога е подготвена за секс, почнува да се впушта во безобразни преписки и разговори со дечкото. „Понекогаш на момчето со кое излегувам им праќам пораки дека не сум облекла пантолони денеска мислејќи на него, за да сфати дека сум подготвена за следниот чекор“, вели таа. Кога девојката ќе го направи следниот чекор и ве повика на „безобразно“ допишување, таа всушност ве тесира да види како ќе реагирате и дали ќе продолжите со играта.

Најголем знак? Ентузијастично „ДА“!

Нема дилеми. Доколку ја прашате дали сака да имате сексуален односи и и кажете колку сте заљубени во неа и дека сакате врска со неа, а таа со голем ентузијазам ви одговори „ДА“, тогаш сте го добиле одговорот. Таа е подготвена!

Она што го интересира секој маж: Као изгледа сексот меѓу две жени?

Зара Бери храбро проговорила за Elite Daily за сексуалната реалност на лезбејската заедница и одговорила на прашањата кои интересираат многумина, но ретки се оние кои би се осмелиле да ги постават на глас. Зара вели дека многумина ја чуваат приватноста во својот кревет, но таа отсекогаш била „отворена книга“ и воопшто не ѝ е непријатно да зборува за својата интима. Иако, признава не било отсекогаш така.

„Јас сум страствена лезбејка која ја сака својата девојка и која ќе ја бакне во два часот наутро во меѓуножјето, без извинување и без задршка. Ниту јас не знаев сè на почетокот, учев низ обиди и грешки и ми беше некако непријатно да ги прашам другите за нивните искуства. Но, си реков себе си, по ѓаволите сега е 2015 година, а ние сè уште се срамиме да зборуваме за сексот“, раскажала Зара, па одговорила на 10 прашања за лезбејскиот секс.

1. Што всушност се смета како секс во лезбејската заедница? 

Можете да прашате шест различни лезбејки што е лезбејски секс и ќе добиете шест различни одговори. Мојата пријателка Џеки вели дека тоа е пенетрација со прсти и дилдо, а за Сали секс е ако партнерката ѝ седи на лицето. Лиса одговара многу мудро: „Ќе знаете дека е секс ако дојде до него“.

2. Како е употребата на дилдо поинаква со жена во однос на мажот? 

Милион пати сум чула коментари од типот: „Зошто лезбејките не искористат реален маж, а не дилдо?“ Мене многу ме привлекува женското тело, а неговиот мирис страшно ме возбудува. Мажите и жените имаат различни мириси на телото, тие бакнуваат поинаку, имаат поинаков вкус, поинаку се движат итн. Да речеме, влакнестите машки гради ми се едноставно одбивни, додека женските гради ме возбудуваат. Јас не сакам пенис, а дилдото не е тоа. Тоа е секс играчка со која можам да се почувствувам фантастично.

3. Како недостатокот на контакт меѓу пенис и вагината влијае врз емоционалната врска? 

Пред да преминам „на другата страна“, имав сексуални односи со мажи. Но, за мене сексот со жените е многу поинтензивен. Жените немаат пенис кој го ставаат внатре – надвор, туку мораат повеќе да се потрудат. Емоционалната врска за време на сексот со жена оди во некои нови размери бидејќи меѓусебно ги запознаваме нашите тела со рацете и устата.

4. Што е точно "scissoring" (scissors – ножици)?

Ох, тоа е една прекрасна, величествена уметност. Тоа е лезбејски сексуален чин во кој двете партнерки ги шират своите нозе, ги притискаат вагините една од друга и меѓусебно си ги тријат клиторисите додека не дојдат до оргазам. 

5. Дали постојат родови улоги во врската, едната има машка, а другата женска?

Ова е чувствително прашање, многу чувствително. Јас би рекла дека тоа зависи од парот. Дефинитивно постојат некои врски во кои едната партнерка превзема машка улога, а другата повеќе женска. Некои се чувствуваат попријатно во традиционално машка улога, а други во женска. Но, понекогаш тоа е тешко да се дефинира. На пример, јас сакам да го украсувам домот, да купувам цвеќе, а тие две навики се сметаат за типично женски. Сепак, понекогаш сакам да контролирам, да одберам ресторан, да нарачам вино, што се повеќе машки особини.

6. Кој прв доаѓа до оргазам?

Јас.

7. Дали твојата партнерка интуитивно знае како да дојдеш до оргазам? 

Сфатив дека жените се неверојатно несебични љубовници. Ние сме многу интуитивни во овозможување оргазам бидејќи знаеме што сакаат жените, а мажите не можат да го сфатат тоа.

8. Дали уживаш во лезбејски порно филмови?

Не. Мислам дека таквите порно филмови се смешни и воопшто не го претставуваат реалниот лезбејски однос. Всушност, дознав дека најстраствените гледачи на таква порнографија се всушност хетеросексуални жени. Интересно, нели?

9. Дали лезбејките облекуваат секси долна облека?

Неко лезбејки носат спортски градници, некои пуш-ап градници, а некои воопшто не носат. Но, ќе кажам една работа – ние сакаме да ја возбудиме партнерката исто како што секоја девојка сака да го возбуди својот партнер. Сакам да бидам сексапилна за мојата партнерка.

10. Лезбејки со долги нокти?

Ние имаме обичај да имаме кратки нокти бидејќи доста ги користиме прстите за време на сексот. Но, ако партнерката не сака пенетрација со прсти, тогаш долгите нокти се во ред. Само мора да внимавате да ги користите само јаготките додека на партнерката ѝ го стимулирате клиторисот.

Знаци дека и ТАА сака секс во тројка

Една од најчестите сексуални фантазии на секој маж е секс во тројка. Ако сексот во тројка е и вашата најголема фантазија, послушајте ги секс советите на експертот Крис Максвел Роуз која открива како можете да препознаете дали и вашата девојка го сака истото што и вие.

Таа е отворена за нови еротски авантури

Пред и да размислите за опцијата за секс во тројка, би требало да направите мали чекори. На тој начин ќе ја видите нејзината реакција и евентуалниот интерес за такво нешто.

Било да е во прашање испробување на нови секси играчки или уживање во секс на отворено, пробајте нови секси авантури во кои што ќе уживате само вие двајцата пред да донесете трета личност во вашата постела, вели Роуз.

Подготвена е да ги открие своите фантазии

Првиот чекор кон можноста за секс во тројка е отворен разговор што ќе подразбира и експлицитни детали. Испробајте ги еден со друг вашите фантазии и откријте дали вашите афинитети се поклопуваат. Доколку таа не е подготвена да говори за нејзините „валкани“ детали, веројатно не е подготвена за тој чекор, открива Роуз.

Сака да гледа филмови за возрасни

Не сакаат сите жени порно филмови, но ако вашата партнерка понекогаш заедно со вас гледа вакви содржини постојат големи шанси дека е подготвена за секс во тројка, вели Роуз.

Со мали чекори кон секс во тројка

Наместо веднаш да донесете трета личност во вашиот кревет, Роуз сугерира да експериментирате со помали чекори (гледање порно филмови, споделување на фантазии или било што) што ќе ви помогне заедно да ја пронајдете вашата комфортна зона без да ја ризикувате целата врска.

Ужива во сексот

За добар секс во тројка потребни се тројца луѓе што го обожаваат сексот. Тоа не значи дека вашата партнерка треба да има повеќекратни оргазми за време на сексот и да биде вистински акробат во креветот, туку вистински да ужива во допирите, сензуалноста и возбудувањето што настанува за време на сексуалниот однос.

Поседува сексуална самодоверба

Голем број жени имаат проблеми со сексуалната самодоверба, па секое осудување или критика во однос на сексот ќе ве оддалечи од намерата да имате секс во тројка. Жените што имаат самодоверба во креветот го сакаат своето тело кога се голи, немаат проблем да покажат чувства и подготвени се да експериментираат што е супер подлога за воведување на трет партнер во сексуалниот живот.

Не се натпреварува со други жени

Доколку вашата партнерка се плаши од присуството на другата жена и почнува да се чусвтвува лошо затоа што смета дека таа е поубава и попривлечна, ќе дојде до непотребен натпревар и тензии за време на сексот, што ќе се одрази лошо на вашата омилена фантазија.

Сака да флертува и да ве посматра како флертувате

Доколку таа не може да пооднесе да ве гледа како флертувате со други жени, тогаш заборавете на секс во тројка. Но ако и двајцата се возбудувате додека се гледате како флертувате со други луѓе, тоа се добри сигнали дека и за време на сексот во тројка нештата ќе одат според планот.

Сексот во тројка е и нејзина фантазија

Најдобриот знак за нејзината подготвеност за секс во тројката е фактот дека тоа е и нејзина фантазија. Убедувањето и приморувањето во главно не успеваат, затоа треба да ја прашате што мисли за оваа идеја.

Популарно