ВОНРЕДНА ВЕСТ: Дојава за бомба во авион кој требало да полета од „Александар Велики“

Телевизија Нова ексклузивно од свои извори дознава дека вечерва авион на Туркиш ерлајнс бил спречен да полета од скопскиот аеродром „Александар Велики“ поради дојава за бомба.

aerodrom-aleksandar-veliki-1-640x331

Повеќе информации и детален извештај погледнете во вестите на ТВ Нова во 22 часот.

Коментари

Популарно