ВИДЕО: Кошарка во Струмица - влезе од публика и им покажа како се игра!

Иако клубската кошарка во Македонија, видела многу подобри денови, на мечот меѓу екипите на Струмица и Работнички кој викендов се одигра во рамките на Првата лига, публиката имаше шанса да забележи НБА-атракција.

untitled

Еден од гледачите во салата „Парк“ доби шанса на полувремето да шутира од половина терен, а тоа го направи свртен со грб и доста умешно. Македонецот со помош на таблата поентира, но сепак, за НБА-атракцијата не доби заслужена награда, како што тоа е случај во најелитното светско кошаркарско натпреварување.

Коментари

Популарно