НОВ ЗЕМЈОТРЕС - Гостивар го стресе слаб земјотрес

Земјотрес со слаб интензитет е почувствуван во Македонија. Потресот бил со епицентар на 13 километри од Гостивар, со магнитуда од 2,1 степени според Рихтер.

Истиот се случил во 11:45 часот.

Претходно, во неделата во 4,08 часот утрото земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер го стресе Скопје.

Коментари

Популарно