ВИДЕО: Масовна тепачка на арапските шеици

Делегација на Катар и Саудиска Арабија се истепале на конфернцијата Унија на работници во нафтената сфера која се одржува во Кувајт, пишуваат саудиски медиуми.

Видео снимката ја објавил на Твитер ирачки политичар Вали ел Азави. Според негови зборови, инцидентот се случил неодамна на маргините на настанот.

Саудиските нафташи почнале да ги вреѓаат катарските колеги, кои на крај изгубиле трпение и се фрлилр на противниците со тупаници.

Коментари

Популарно