ФОТО: Путин ја тестирше новата лимузина

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ја тестираше лимузината „прототип А“ наменета специјално за него но и за странските државници кои ќе престојуваат во Русија.

Станува збор за првокласна изработка која се одликува со невиден луксуз.Порше ќе го изработува моторот и менувачот, а ќе биде вграден твин-турбо мотор 4.0 V8 со 550 коњски сили.

Коментари

Популарно