АУДИО: Уценувал млади актерки на секс, па си доби развод од сопругата

Сопругата на продуцентот Харви Вајнштајн, Џорџина Чапман, одлучи да го прекине бракот со него, откако дозна за неговите дела.

Вајнштајн беше отпуштен од сопствената компанија по скандалот што го направил со актерките кои ги уценувал да имаат секс со него за да добијат улоги.

Дизајнерката, актерката и модел ја оправдуват својата одлука едноставно – неговите постапки се “непростливи”.

“Моето срце ме боли за сите жени кои страдаа од овие непростливи акции. Решив да го напуштам мојот сопруг. Грижата за моите мали деца ми е приоритет и ги молам медиумите да го почитуваат мојот личен простор “, изјави таа списанието People.

41-годишниот Чепмен и 65-годишниот Вајнштајн се заедно повеќе од 10 години. Тие имаат две деца.

Коментари

Популарно