Славната спортистка призна дека била жртва на нејзиниот татко, најновите детали за насилството се морбидни

Јелена Докиќ,  тенисерката со српско потекло која имаше највисок пласман како четвртопласирана тенисерка на ВТА листата, по потресното откривање за јавноста во врска со малтретирањето од страна на  нејзиниот татко, таа обелодени уште една разочарувачка информација.

Тоа што таа го преживувала од нејзиниот татко е надвор од сите нормалности на родителството.

И покрај тоа што на 17 години ја малтретирал, ја тепал, фрлал со се што ќе му дојде при рака, ја кубел за косата, тоа за насилникот не било доволно.

Сега се објавени и најшокантните информации. Во полуфиналето на Вимблдон, по поразот од Линдзи Девенпорт, татко и влегол во соблекувалната и почнал да ја навредува, да ја клоца и шутира. Рекол да не се враќа во хотелот, во кој било сместено целото семејство зошто “лошо ќе помине“. На крај, таа преплашена морала да спие во соблекувалната на Вимблдон, но благодарение на тоа што некој од менаџерите на тенисерите стапиле во контакт со нејзиниот менаџер, тој дошол и ја однесол во хотел.

Коментари

Популарно