ВИДЕО: Запознајте го новиот Струшки хип хоп артист

D Key од Струга ја презентира својата прва соло песна со видео запис. Спотот е сниман од TNT "The New Things" Production. Дики ни донесе нешто свежо и интересен хип хоп комбиниран со дабстеп звук кој е во тренд долги години. Ви препорачуваме да го слушните неговиот прв сингл насловен како "Нека Гледат".

Испратено од анонимен

Коментари

Популарно