ВИДЕО: Навивач ја запроси Шарапова сред меч - нејзината реакција ги одушеви сите!

Една од најубавите тенисерки во историјата на спортот, Русинката, Марија Шарапова викендот настапи на егзибиционен турнир во Истанбул, но тој меч ќе остане запаметен по понудата за брак, која Русинката ја доби во текот на мечот.

Додека мечот се играше еден од гледачите собра храброст и извика:

„Марија, дали ќе се омажиш за мене?“

Марија Шарапова на тоа не остана имуна и кратко одговори:

„Можеби“.

Погледнете ја реакцијата на преубавата Шарапова, која ги одушеви сите присутни во салата во Истанбул:

Коментари

Популарно