(ВИДЕО 18+) Норвешки фудбалер гол на прославата на титулата!

Играчот на Лилестрем Александар Мелгалвис на оригинален начин го прослави освојувањето на Купот на Норвешка. 28-годишниот фудбалер на општо изненадување на бината изведе стриптиз, а на крајот интимниот дел го покрил со трофејот.

Овој негов потег го привлече вниманието на дисциплинската комисија на Фудбалскиот сојуз на Норвешка откакде не ја исклучиле можноста тој да биде казнет.

„Тоа што се случи беше спонтано, добронамерна идеа која доби многу позитивни коментари. Драго ми е дека тоа се случи. Не сакав никого да навредам, а доколку некого навредив веднаш упатувам извинување“, рекол Мелгалвис.

Лилестрем во финалниот меч го победи Сарпсборг со 3:2 и по пауза од една деценија повторно го освои Купот на Норвешка.

Коментари

Популарно