(ВИДЕО) Зулејка го покори светот со својот сексапил во „Despacito“, но тоа не ѝ беше прв пат

Зулејка Ривера, прекрасната девојка која се појавува и заводливо танцува во спотот за хитот Despacito, оваа година го освои светот со својата убавина.

Но, тоа не е прв пат таа да го покори светот со својот сексапил. Тоа претходно ѝ појде од рака во 2006 година, кога го претставуваше Порто Рико на светскиот избор за убавина Мис Универзум на кој беше крунисана со титулата за најубава жена на светот. Изборот кој таа година беше во сопственост на Доналд Трамп, ја памети Зулејка како една од најубавите мисици кои ги имале.

Таа тогаш имаше 18 години и изгледаше неверојатно. Со својата убавина ја растури конкуренцијата и стана Мис на светот, а 11 години подоцна уште има изглед „од милион долари“.

 

Some women fear the fire some women simply become it... tag her 🔥 . . Amazing shot by: @bymannyroman

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Your strange ways attract me in ways I strangely can’t understand 🤟🏽 😎 #r.mdrake #wildsoul

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

Behind the scene #silvertapeproject @blacktapeproject junto al fotografo @jorgeduva

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

La vida es corta nunca dejes de sonreír

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Коментари

Популарно