ВИДЕО: Македонија има нова ѕвезда во „Ѕвездите на гранд“

Внукот на познатиот виолинист Зоран Џорлев, Огнен Здравковски, во првиот круг од својот настап во регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ ги освои симпатиите на жирито и доби седум гласови. Во секоја сезона од популарното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ дел од Македонците кои се појавуваат оставаат позитивен впечаток на жирито со настапот.

Минатата сезона охриѓанецот Ристе Ристески ја однесе победата, а кандидатот во новата сезона уште од своето прво претставување остави импресивен впечаток.

Коментари

Популарно