ВИДЕО: Mигрант му се заканувал на новинар дека ќе го убие

Во еден од мигрантските квартови во Рим, новинарот на “Ребел Медиa” Томи Робинсон се обидел да сними приказна за мигрантскиот кварт во кој пред две години е нападната италијанска новинарка од страна на бегалци, при што била влечена низ улицата.

Робинстон и неговата екипа се нападнати буквално една минута откако мигрантите ја виделе камерата.

Еден ов нив му се заканил со смрт, а потоа од првиот удар добил нокаут.

Коментари

Популарно