ВИДЕО: Заев „транспарентно“ избега и не одговори на прашања на новинарите

Премиерот Зоран Заев, по кординацијата со пратениците од СДСМ, одби да одговри на прашањето од новинарите што се договориле за законот за јазиците.

Заев два и пол часа беше во Собранието на координација со пратениците од неговата партија. Кога тој замина, започна и денешната седница.

Коментари

Популарно