(ВИДЕО) Рита Ора во смагардно зелена креација од Версаче

Рита Ора беше меѓу изведувачите на синоќешното доделување на Echo Awards 2018 во Берлин, Германија.27-годишната пејачка, којашто е родена во Косово, шармираше во елегантна зелена креација од Версаче и сандали од Џузепе Ѕаноти.

На сцената, Ора настапи со Лиам Пејн и ja изведоа „For You“, песната која заедно ја снимија за „Fifty Shades Freed“.

Коментари

Популарно