Тепачка во скопско Усје: Ја тепала со клешти и ја давела зошто пружила алишта на нејзиното лозје

Вчера во 14.00 часот било пријавено дека во нива во село Усје, скопско, С.С. (47) од село Усје, го нарушила јавниот ред и мир со физички напад врз лицето Л.С. (59) од истото село.

Додека Л.С. работела во нивата заедно со нејзиниот сопруг,  алиштата ги ставила на столбовите од лозјето на С.С.. Таа (С.С.) ги фрлила алиштата и започнала со клешти да ја удрира Л.С. во пределот на главата по што и нанела видлива повреда. После тоа, ја турнала на земја и почнала со раце да ја дави.

По целосно документирање на случајот против С.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментари

Популарно