ВИДЕО: Два прекрасни гола на Барди против Барселона!

Она што не му успеа на никого во Шпанија во 36кола, го направи малиот Леванте. Тимот на Барди го уништи сонот на Барселона за сезона без пораз во ЛаЛига. 



Во претпоследното коло од првенството, Леванте ја наполни мрежата на Барса и со 5-4 ја однесе победата и шансата на Барселона за историја. Во победата на малиот клуб со два гола учествуваше и македонскиот репрезентативец, Барди, а другите беа дело на Боетенг, кој постигна хеттрик.

Погледнете:

Коментари

Популарно