Евтина „домашна Вијагра“ за силна ерекција

Виаграта од аптека не е единствено решение за импотенцијата, постои многу едноставен рецепт кој секој може лесно да го подготви дома. Потребни се само 2 состојки:

– лубеница

– лимон

Од лубеницата се сечкаат мали парчиња. Од кората се лупи само тенок слој, додека белиот дел се задржува бидејќи содржи многу Цитрулин. Парчињата се ставаат и процесираат во соковник. Треба да се добие околу еден литар сок од лубеница. Сокот се става во сад и се вари. По неколку минути откако ќе зоврие, исцедете го лимонот во зовриениот сок од лубеница и добро промешајте. Потоа оставете да врие додека половина од течноста не испари. Оставете ја течноста околу еден час да излади, а потоа турете ја во стаклено шише и чувајте ја во фижидер.

Препорачано е да се пие наутро на празен стомак и навечер пред вечерата. Дозирањето е од 2 лажици до 1/3 шоља за кафе, во зависност од вашата тежина.

Овој рецепт е благотворен за сите возрасти како кај мажите, така и кај жените.

Коментари

Популарно