(ВИДЕО) Во Германија силно невреме, делови од земјата под вода – снимките запрепастувачки

Големо силно невреме проследно со обилни врнежи од дожд и град погодија делови од Германија, а зад себе оставија поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив.

На друштвените мрежи набрзо се појавија фотографии на кои се прикажани последиците од невремето.

Сѐ уште нема информации за евентуални повредени лица.

Коментари

Популарно