(ФОТО) Меси годинава заработи 111 милиони, а еве на што го троши богатството славниот фудбалер

Многу обожаватели ширум светот ги интересира на што ги троши парите еден од најплатените фудбалери на денешницата, Лионел Меси.

Тој важи за еден од најповлечените фудбалери, а освен што има огромно богатство, доста малку се знае за неговиот приватен живот, пишува стил.курир.рс. во 2017 година потпиша нов договор со кој добива 80 милиони долари годишно.

Дополнителните 27 милиони ги заработува од спонзорство, а со Адидас има потпишано доживотен договор, како и со уште неколку компании.

Има приватен авион со кој често патува со Цирих.

Приватно е во добри односи со Суарез со кој соработува во истиот клуб веќе со години.

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Во 2017 се ожени со долгогодишната девојка Антонела со која доби три сина.

 

Ya en casa con la familia y unos buenos mates !!!! Los amo 💓💓

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Коментари

Популарно