(ФОТО) Манекенката објави фотографија на која покажува како изгледа мајчинството, но тоа не им се допадна на сите

Манекенката Криси Тиген често отворено зборува за тоа колку многу го поддржува јавното доење, а овој пат таа поддршка ја докажа и со фотографија.

32 годишната манекенка го роди и второто дете, синот Мајлс Теодор, па сега многу често објавува фотографии каде го дои своето дете. 

"Луна ме присилува да ја дојам и нејзината кукла, па сега изгледа имам близнаци", истакна манекенката.

 

Luna making me feed her babydoll so I guess I have twins now

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Сепак, имаше и такви кои сметаат дека оваа фотографија не е соодветна за социјалните мрежи.

"Не значи дека ако тоа е нормално, дека целиот свет сака да го погледне. Избриши ги сите твои фотографии на кои доиш", напишала една жена.

 

Bahahahahaha

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Инаку, Криси отворено сподели што ѝ се случуваше во текот на двете бремености, па неодамна раскажа како постпородилниот период со синот ѝ бил многу полесен во споредба со оној кога се породила со ќерката Луна.

Истакна дека во текот на двете бремености добила стрии, па докажала дека супермоделите не се имуни на нив.

 

she does not care

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Коментари

Популарно