ВИДЕО: Ѓоковиќ ја затвори улицата во Њујорк и заигра со најдобрите!

Новак Ѓоковиќ синоќа триумфираше на US Open, а денес повторно сите очи беа вперени во него кога започна да танцува на улиците во Њујорк.

Новак Ѓоковиќ заедно со група на деца ја одигра кореографијата која моментално е многу популарна на социјалните мержи и предизвика многубројни симпатии.  

За тоа време улицата била затворена за сообраќај, па тие безбедно го изведоа својот настап, а погледнете како изгледаше тоа.

Коментари

Популарно