ВИДЕО: Згодната италијанска тенисерка играше без гаќички?

Италијанската тенисерка Камила Џорџи го игра најдобриот тенис во својата кариера, па од таму и најдобриот пласман на АТП ВТА листата.

Но, таа често знае да го привлече вниманието на фановите со својата уникатна униформа. Италијанката не се срами да ја покаже својата фигура, а тоа го прави со впечатливи кратки фустанчиња кои лесно паѓаат во очи кај публиката.

На последниот турнир во Токио, 26-годишната тенисерка одлучи да облече гаќички со идентична боја како нејзиниот фустан, па од некои агли изгледаше дека не носи долна облека.

Џорџи се наоѓа на 30. место на ВТА листата, што е нејзин најдобар пласман во кариерата.

Коментари

Популарно