ФОТО: Ова се куќите на Конор и Хабиб

Конор Мекгрегор кој беше убедливо поразен во борбата со Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов и тоа во моментот кога силниот Русин почна да го гуши во 4 рунда иако и претходно доминираше во рингот.

По поразот Лудиот Ирец својата утеха ја побара во скапоцената вила во Шпанија која што ја купи ова лето.

Неговата луксузна вила важи за рај на земјата, а се наоѓа во шпанската Марбеља, на југ, а Конор за неа мораше да искешира милион и пол евра. Самата вила се наоѓа во рамките на комплексот The Heights кој вреди 17 милиони евра во кој ништо не недостасува.

И така од една страна го имаме егзекуторот на Конор Хабиб кој се гордее со своето родно село Силди на врвот од планинара и родниот дом во кој се железни кревети и пластични столици, додека од друга Конор кој сепак повеќе сака полуксузни работи, како оваа вила во Шпанија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Коментари

Популарно