Верувал во чудо и ставил 800 евра на Ц.Ѕвезда: Денеска е милионер!

Навивач на Црвена звезда во иднина во својот дом како икона ќе ја има сликата на фудбалерот Милан Павков, двојниот стрелец во синоќешната сензационална победа над Ливерпул (2-0), која му донесе – вистинско богатство.

Србинот од Виена премногу верувал во триумф на црвено-белите, па на нивна победа уплати дури 800 евра, сума која му беше зголемена 15 пати колку што изнесуваше коефициентот за триумф на домашните на „Маракана“. На крајот, белграѓани дојдоа до големи три бода и бонус од околу три милиони евра за триумфот, додека умешниот обложувач инкасира скоро 1,5 милиони српски динари односно нешто повеќе од 12.000 евра.

Коментари

Популарно