ФОТО: Манекенката тврди дека спиела и била во врска со таткото на сестрите Хадид

Манекената во подем, 25 годишната Џастинa Монде, тврди дека три години била во врска со 70 годишниот Мохамед Хадид, градежниот бизнисмен и татко на најуспешните манекенки Бела и Џиџи Хадид.

Џастинa тврди дека таа летала со неговиот приватен авион и престојувала во хотелите ширум Европа од 2014 до 2017 година со цел да се гледа со него, откако се запознале на Инстаграм. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hmmmmmm 😅🤗😅 #JustynaMonde #forever21

A post shared by Justyna Monde/Gap (@justynamonde) on

Проблемот е во тоа што Хадид веќе пет години е во врска со 36 годишната ријалити ѕвезда Шива Сафаи, а како што рекле и двајцата не сакаат да се венчаат.

Дејли Меил забележа дека Џастинa неверојатно наликува на 23 годишната Џиџи, а со Мохамед се запознале додека таа студирала во Франкфурт.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⭐️Those who never believe in magic will never find it ⭐️ . photo: @yannickwansel

A post shared by Justyna Monde/Gap (@justynamonde) on

"Се запознавме на Инстаграм, му испратив порака во која го поздравив, а тој ми го испрати телефонскиот број. Со месеци разговаравме, па добро се запознавме. Многу долго се допишувавме преку WhatsApp, разговаравме за уметноста, бидејќи и двајцата сликаме и сакаме уметност. Започна невино, а потоа сексуално. Си праќавме фотографии. Сакав искуство со повозрасен маж, а тој е атрактивен. Во еден момент ми испрати порака дека сака да јаде пита од моето тело", рекла и додала дека барал да му испраќа "злобни" фотографии.

"Секако дека му праќав, голотијата ја сметам за вид на уметност. Беше многу заинтересиран, му се допаѓав", рекла таа.

Првично наводно не ѝ спомнал дека е во врска со Шива. Џастинa на Дејли Меил им даде пристап до фотографиите кои си ги праќале во кои тој ја нарекува добра девојка и ја прашува дали сака да го нарекува "татичкo".

За прв пат се сретнале во родната Полска, каде дошол со соработници. Тогаш за прв пат спиеле заедно, а нивното прво романтично бегство било прекинато од неговата девојка.

"Таа многу го контролира, па постојано му ѕвонеше. Мислам дека тој многу ја почитува, но таа врска нема да зврши со брак, бидејќи тој ја изневерува. Го прашав зошто не ја ожени, а тој рече дека не ја гледа онака како што ја гледаат другите", открила Џастинa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✈️flight attendant✈️ . . Planning next projects . . location: @alexeibazdarev1

A post shared by Justyna Monde/Gap (@justynamonde) on

Коментари

Популарно