Знам кој ја уби, го гледам секој ден!

Зоран Марјановиќ, 40-годишниот сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ вели дека знае кој ја убил неговата сопруга за која тој беше осомничен и лежеше затвор.

Тој се доверил на близок пријател дека редовно го среќава убиецот и дека го штитат моќни луѓе во Белград.

- Кога пријателот го прашал зошто не признае и пријави тој рекол дека се плаши за себе и ќеркичката зошто тој е моќен човек и ќе му наштети, пишува српски Блиц.

Инаку, Јелена беше убиена кај насипот во Борча во 2016 година.

Коментари

Популарно