ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште

Сите го знаат како Талат од Џепчиште во Преспав, а тетовскиот актер сосема непрепознатлив во реалноста. 

Дритон е активен корисник на социјалните мрежи каде постојано има нови следбеници и обожаватели и објавува фотки. Дритон и навистина потекнува од Тетово, неговиот татко работи со слаткарница, а пак тој освен актерството ги сака сите гранки од уметноста.

Коментари

Популарно