Видео: Пожар во катедрала во Париз

Голем пожар изби во катедралата Нотр Дам во Париз. Огнот може да се забележи на врвот на катедралата.

Во тек е гаснење на пожарот, а регионот околу објектот се евакуира.

Засега не се познати повеќе информации.

Коментари

Популарно