ФОТО: Ана Николиќ ослабе 15 килограми

Една од најатрактивните пејачки на балканската естрада Ана Николиќ веќе со години води борба со вишокот на килограми, а по породувањето реши да направи голема музичка пауза по што се повлече од естрадата.

Во овој период таа активно се подготвува за враќање на музичката сцена, па затоа напорно работи и на својот физички изглед.

Имено пејачката која на времето палеше и жареше, по породувањето и разводот со Раста падна во депресија и нагло ја покачи својата тежина, по што сега нагло се обидува да ослаби и да се врати во топ форма.

-Ги открив филтерите на Снепчет…кој ќе ме задржи сега? И ослабев 15 килограми., но 15 по 15. Идеме бре…Таблетите наскоро стигнуваат, напиша Ана на својот Инстаграм профил.

Коментари

Популарно