Дали е можно Буфон да брани за овој клуб?

Познатиот италијански голман Џанлуиџи Буфон (41) заминува од редовите на ПСЖ, францускиот првак по само една сезона.

"Мојата авантура надвор од Италија завршува. ПСЖ предложи нов договор, но не ја прифатив понудата. Сакам да се заблагодарам на сите за сите што ги имав можност да бидам во Париз. Ви благодариме за емоциите кои заеднички  ги поделивме", изјави Буфон.

"Скај Спорт Италија" ексклузивно известува дека легендарниот голман се враќа во редовите на италијанскиот шампион.

Наводните преговори се при крајот, и тој би можел да стане резерва за полскиот чувар на мрежата Šćežnij Така и со Старата дама тој може да го „нападне“ трофејот што многу му недостасува во брилијантната кариера - Лигата на шампионите.

Коментари

Популарно