(ФОТО) Се ожени Саваш, ова е неговата сопруга

Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно „да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избраничка е убавата актерка Имане ел Бани.

Мурат, којшто важи за најплатен, најпопуларен и според многу дами и најубав актер во Турција, стана популарен токму благодарение на турските сапуници. Тој во 2014-та година се разведе од својата прва сопруга, актерката Бурчин Терзиоглу, после шест години навидум хармоничен брак.

Со тој чекор Мурат ја изненади публиката, а потоа на љубовта сепак реши да ѝ даде и втора шанса. И тоа каква!

Познатиот актер Michael Caine во пензија

После Редфорд, и Мајкл Кејн е пензионер?

"Не сум пензиониран се  уште , но чувствувам дека ми е близу крајот. Станување во 6.30 часот и учењето на на  дијалог всушност не е моја идеја за рај ..."

Славниот британски глумиц Сер Michael Caine, во интервју за весникот  Мирор, откри дека "светот почнал  да му се затвора како се приближувал до 70роденден". режисерот Кристофер Нолан му понудил да се појави во неговиот филм "Бетмен Почеток".  Актерот  додава пдека со тој филм повторно ја "започнал" својата кариера.

Актерот  тврди дека ги снимил своите најдобри филмови токму во седумдесетите години и додава дека, всушност, во осмата деценија започнал нов дел од животот како постар актер.

"Кога ќе дојдете до 70. или 75. година, мислите дека е сето тоа е завршено." Јас тогаш ги направив седумте најдобри филмови, во кои сум играл, "рече актерот.

За тоа сум му  благодарен  на Кристофер Нолан, кој ме ангажира во филмовите "Бетмен: Почеток", "Мрачен витез" и "Престиж".

"Ми се допаѓа овој човек, него го сметам за моја среќна звезда", истакна легендарниот Британец, кој глуми во повеќе од 167 филмови.

Но, сепак, покрај споменатово "оживување", вели дека  наскоро ќе се пензионира.

Кејн и понатаму честопати се движеше со стап, откако во март ја повреди ногата. Минатата години изјави дека се посвети на здрав начин на живот, бидејќи се плаши од заболувања од карциноми.

Поради тоа, тој престана да пие, почна да внимава на исхраната, а поддршката му  е сопругата Шакира (71).

Следни  филмови, во кои ќе имаме можност да гледаме на легендарниот Мајкл Кейн, ќе биде "Крал на крадците" и "Четири деца и тоа“

Јутјуб отстрани ужасна реклама за хорор филм (ВИДЕО )

Јутјуб отстрани ужасна реклама за хорор филм, бидејќи луѓето се плашеа од ВИДЕОТО

Хорор филмот  "The Nun" веќе е прогласен за еден од  најстрашните филмови во 2018 година, а како датумот на почеток на премиерата е поблиску до, промоцијата на каналот Јутјуб исто така се интензивираше. Мини-рекламата која трае пет секунди, а оние кои го виделе доживеале  хорор кој најверојатно нема да биде ниту на филм.

Рекламата започнува со предупредување до публиката да го замолчи звукот на нивниот компјутер, после што во неколку секунди се појавува сцена од филм што е придружуван од непријатни крици и тропање.

(Предупредување, видео клип може да те плаши!)

Би било добро ако  рекламата се појавува само на заинтересираните гледачи, но за жал тоа не беше така.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Ако го гледате видеото на Јутјуб со знак за намалување на звукот и ништо друго, тоа е 'jump scare'  за филмот  "The Nun". Ви препорачувам да го свртите погледот и намалите звукот, ако се плашите лесно. Споделете го за спасување  на живот ", објавува" твитер корисник ", а неговото предупредување е поделено повеќе од 100.000 пати.

Приказната отиде толку далеку што Јутјуб ја отстрани контроверзната реклама по предупредувањето.

Ако не сакате да  видите овој вид  видеа на Jutjub видео во иднина, едноставно оневозможете ја категоријата Хорор во рекламните поставки на тој канал.

Врати се, психијатарот чека!

Судот во Лос Анџелес се сврти кон Анџелина Џоли!

Битката за старателство на поранешната холивудска двојка се заострува!

Анџелина Џоли и Бред Пит водат “валкана” битка преку таблоидите, додека судот во Америка прашува – мислите ли за децата?

Бидејќи беше објавено дека оскаровката на Бред Пит му го ограничи пристапот до Медокс, Захара, Пакс, Шајло, Вивијен и Нокс, и ги однела во Британија каде што снима филм, доби пенал.

Судот на Анџелина во Лос Анџелес нареди во саботата веднаш да ги врати децата во Америка за да можат да продолжат да го контактираат својот татко. Анџела и Бред повторно ќе ги одмерат силите на суд на крајот од оваа недела. Во меѓувреме, судот нареди психијатриско вештачење “од најмалку еден експерт”, пренесува “TMZ“, но не открива дали психијатарот ќе работи само со децата или и со родителите.

Популарно