ГАЛЕРИЈА: Погледнете како изгледа сопругата на Џамбо Агушев

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и не толку и е позната на јавноста, можеби токму поради тоа што Џамбо од секој настап се враќа со огромен багаж успеси од кои и не може да се дојде до ред за она што му се случува на приватно поле.

Во медиумите за првпат се појавија и заеднички фотографии на Џамбо со саканата, а веруваме ќе се сложите дека се одлична двојка.

ФОТО: Вака изгледа човекот од чиј стан избувна пожарот во Лондон

Лондон денеска втор ден се разбуди со неверување откако вчера вечерта во огнена стихија целосно изгоре една 27 катница во центарот на градот.

Англиските медиуми изјавија дека повеќе од 17 лица го загибија животот, а над 600 станари останаа без покрив на главата.

Причината за пожарот според официјалните информации е неисправен фрижидер кој избувнал на четвртиот кат од зградата, а медиумите го објавија и човекот во чии стан избувнал пожарот.

Се работи за Бехаилу Кебеде, татко на едно дете кој го пуштил алармот откако проценил дека пожарот се шири во неговиот стан 16 на четвриот кат.

Еден од сведоците и првите соседи на Кебеде, Марун Адам кој живее на истиот кат во станот број 14  вели дека неговиот сосед истрчал рано утрото кај него и му соопштил дека неговиот стан гори.

Тие двајцата откако не можеле да се справат со оганот го пуштиле алармот и ги предупредиле станарите да се евакуираат, но за жал пожарот се ширел толку брзо што однесе над 17 жртви.
 

ГАЛЕРИЈА: Атрактивна русокоса водителка ги запали македонските ТВ екрани

Тамара Соколовска ја гледаме во улога на водителка на емисијата „Венчавка од соништата“. Ова е прва сезона на емисијата што ги третира свадбените прослави на забавен и уникатен начин.

Тамара има 21 година, досега била дел од неколку модни агенции и имала ангажмани како дел од истите, но особена љубов негува кон гимнастиката, па не е ниту чудно што може да се пофали со извајано тело. Моментално таа е студентка на Економскиот факултет.

Погледнете како изгледа сексапилната Тамара!

Популарно