По трагедијата која се случи во семејството Којиќ - се огласи и Кеба

Уште во март оваа година јавноста беше изненадена од веста дека Северина е бремена. Вчера беше објавена веста дека снаата на Кеба го изгубила бебето, а конечно се јави некој од семејството и да раскаже што се случува. 

Магазин „Свет“ ја објави веста дека Северина Којиќ го изгубила бебето. По оваа вест, се огласи нејзиниот свекор Драган Којиќ, кој тврди дека ништо од тоа не ее вистина, па ни приказната дека Северина била бремена. 

- Ништо од тоа не е вистина. Кога ќе биде точно ќе дознаете прво или од мене или од Северина. Читате глупости, рекол за Свет Кеба. 

ФОТО: Ќе ја препознаете ли Милица Тодорович без грам шминка

Некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, блесна во природно издание. Милица Тодоровиќ важи за вистинска убавица. Некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, на било кој настан каде и да се појави, секогаш е дотерана и блеска.
 


 

И без шминка, Милица е вистинска убивица. Токму во природно издание позираше неодамна во еден фризерски салон.

Дали Милица Тодоровиќ ви е поубава со или без шминка?

Бранислава за раскинувањето со Лукас- „Никогаш нема да си простам“

Аца Лукас и Бранислава Пашајлија ја овековечија едно ипол месечната врска.По месец дена, Аца Лукас стави точка на врската со Бранислава Пашајлија, од Лозница. Како веќе и претходно што пишувавме, Лукас и Бранисалва пред три дена, ги избришаа заедничките фотки, а иако Аца во интервју за српски Телеграф, одби да зборува за неа, таа не одби да зборува за него.Како што вели, жал и е после се што се случи.

„Во животот се што правам, правам од срце и во принцип не се кајам за тоа. Работам онака како што се чувствувам, па макар тоа на сите им било несватливо. Никогаш не сум имала потреба да се објаснувам, се каев многу пати, но сето тоа е животот“, изјави Бранислава, по љубовната врска со Аца Лукас.

„Човекот од се треба нешто да научи. И убавите и тешките времиња се учители“, додаде Бранислава.

Пашајлија, која е во брак со Жељко Пашајлија од Црна Гора, со која има син, го спомена и мажот.

„Сопругот и се да ми прости, јас никогаш нема да си простам. Мислам дека долго размислувам со кого сакам сакам да го заменам. Еден вистински, еден вреден, и незаменлив маж во мојот живот беше тој, но немаат сите бајки среќен крај“, изјави Бранислава.
 

Да потсетиме, Лукас пред две недели, кога ја призна врската со Бранислава, изјави дека не сака да го мине остатокот од животот со неа, и дека не е исклучено повторно да застане на лудиот камен.

„Ќе го мине животот со Бранислава“, изјави Аца Лукас неодамна за магазинот „Story“.

Погледнете го и интервјуто со Аца Лукас кое пејачот го даде за српски Телеграф, во кое раскажа кои ги смета за единствени пријатели.

Едни од најубавите цитати на Тоше Проески

На 25 јануари беше роден Тоше Проески. Најголемаа ѕвезда ако беше жива ќе полнеше 36 години.

Ова се неколку цитати од него кои вечно ќе се паметат:

„Мене ми е незамисливо дека некој кој може да им помогне на оние кои имаат малку или немаат ништо, ги затвора очите и не им подава рака.“

„Не сакам кога целта го оправдува средството, не сакам нечесни игри и не верувам дека во љубовта, како во војната, сè е дозволено.“

„Секоја, ама баш секоја жена заслужува да во очите на барем еден маж, во еден момент, во една секунда, па макар тоа да биде и само еднаш во животот, да се почувствува дека е најпосакуваната жена на овој свет “

„Верувам во Бога и единствено него можам да му се заблагодарам за дарот кој го имам, затоа што ова што го правам го сметам за мисија која Тој ја извршува преку мене. Јас сум само марионета.“

Популарно