Се огласи суспендиратанат водителка на Канал5: Цврсто стојам зад сè што кажав

Водителката на утринска емисија на „Канал 5“ телевизија Јелена Спенџарска, која минатата недела беше суспендирана поради недолично однесување кон гледач, по неколку дена се огласи и ја кажа нејзината страна на приказната. 

Признава дека направила грешка и дека нема враќање назад, но, како што напиша на Фејсбук, не може да разбере како може од едно видео на интернет луѓето да сфатат дека таа е најлошата личност на светот. 

„Драги пријатели, после неколку дена отсуство од фејсбук, мислам дека денеска, на најголемиот христијански празник Велигден е вистински ден да се вратам и да ја раскажам својата страна на приказната, која, искрено, ме направи интернет сензација и некако ме фати многу неподготвена за ваквата популарност. Како и во секоја професија,така и во мојата, си станал на лева нога, си имал лош ден, ти прекипало нешто од претходниот ден, некој/нешто те изнервирало - сите си имаме свои жолти минути и нема тука многу што да дискутираме дека сите секогаш сме супер фини и максимално љубезни дали на работа или општо во животот.  

(ВИДЕО) Погледот од Кејт Мидлтон кој ја смрзна Камила

После завршувањето на „венчавката на векот“ помеѓу принцот Хари и Меган Маркл, медиумите и јавноста до детал ги анализираше младенците од секој аспект, па дојде време и за малку подетална анализа на однесувањето и на официјалните гости.

Прва која се најде на мета беше девојката која пред седум години беше на местото од Меган, Кејт Мидлтон. Камерите го уловија нејзиниот необичен израз на лицето во моментот кога американскиот бискуп Мајкл Карија држеше својата несекојдневна проповед, која го вклучуваше и ропството на Мартин Лутер Кинг Јуниор. На моменти и младенците се смееја на зборовите од свештеникот, но изгледа дека за Кејт сето тоа не беше толку смешно.

Камерите ја снимија како под око ја гледа сопругата на принцот Чарлс, Камила Паркер Баулс, после што Камила ја сврте главата на друга страна. Што толку је изиритира Кејт останува непознато.

Таа на свадбата се појави во модно издание со потпис од Александар МекКвин, кое веќе го има носено во неколку други прилики. Многумина тврдат дека намерно избрала стара модна комбинација, а не стокмила нешто ново и свежо за свадбата на својата јатрва.

(ФОТО) Се пофали како изгледалала на 17 години – ја запукаа дека се средувала со Фотошоп

Фотографијата направена во 1997 година која Ким Кардашијан ја објави на нејзиниот Инстаграм профил требаше да ги потсети нејзините обожаватели како старлетата изгледала на 17-годишна возраст. Но, голем број од нив ја запукаа ѕвездата со критики дека ја фотошопирала старата фотка.

На фотографијата Ким носи зелен фустан со длабоко деколте, а во описот на фотката таа нагласува дека шминката е во склад со фустанот. Дел од обожавателите распалија со коментари дека користела Фотошоп за да се среди на старата фотографија.

 

New Obsession. Colored Contacts

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Тие тврдат дека Ким си го коригирала носот, имајќи во предвид дека пластичната корекција на истиот таа ја направи неколку години подоцна, откако стана полнолетна. Нејзините усни, нос и образите денес изгледаат сосема поинаку.

 

Catholic School Girl 8th Grade

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Бурно минато: Откриена долго чуваната тајна на кралската дама

Камила Паркер Боулс, денеска угледна кралска дама, зад себе има бурно минато.

Како што наведува Имоџин Тејлор во својата книга, Камила ги менувала мажите како чорапи, што ја чинело и отказ од работа.

-Камила била отпуштена од отмената работна позиција како дизајнер на ентериер, бидејќи ги преминала границите со распуштеноста и забавите во шеесетитите години. Постојано менувала мажи- вели авторката на книгата.

Принцот Чарлс, со кој Камила е во брак од 2005 година, во целост не ја знаел нејзината биографија.

-Камила била вистинско „парти животно“. Живееела за мажи, скапи вечери, јавање, пари и забави-тврди Имоџен.

Таа додава дека војвтоката била свесна дека не е убавица, но се надокнадува со други свои особини и таленти.

Популарно