ВИДЕО: Гледачка плачеше на утринска на Сител, а водителката се смееше - дали вие ќе се воздржите?

И самата гледачка на Тв Сител призна дека приказната е смешна, па не можеме да ја обвиниме водителката што не успеа да се воздржи. Обидете се вие да не се смеете:

ВИДЕО: „Кредито“- новиот македонски ремикс на летниот хит „Деспесито“

Пред неполни 17 часа по социјалните мрежи почна да се врти нов ремикс на мега хитпт за ова лето „Деспасито„. Некој наш талентиран дечко, чиј глас и лице се изменети со апликација своите маки ги преточи во забана и смешна верзија на оваа песна, а македонската верзија го носи насловот „Кредито“
Погледнете го видеото за да се уверите и сами:

ВИДЕО: Ова дете за секунда ја имаше најголемата моќ

Ова видео е едно од оние видеа каде може да ја  посведочиме радоста на детското лице и нивната сатисфакција кога поседуваат некаква моќ.
Ова момче веројатно мислеше дека во дадениот момент е некој супер херој, но поценете и вие сами од видеото во продолжение.

ВИДЕО: Го однесе ветрот на сред вклучување во живот

„Не се задевај со мајка природа“ беше коментарот на колегата од студиотот додека, презентерот на временска прогноза, Дерек Хартиган, беше буквално однесен од ветрот за време на директното вклучување во утринската емисија на ирскиот канал TV3.
Можете да претпоставите како реагираа неговите колеги од студиото? Се разбира не се воздржаа од смеење додека нивниот олега се „бореше“ со ветерот.
Ова вклучување е уште еден доказ дека се може да се случи за време на снимање во живо.
Малку подоцна, Дерек успеа да се справи со неочекуван налет на ветрот и да се врати во кадар, иако не му успее да го исправи чадорот.

Популарно