ФОТО+ВИДЕО: Мажена професорка ги принудувала средношколците на секс за да не им стави единици

Секс скандал се случи во едно училиште во колумбискиот град Меделин, каде што 40-годишна мажена професорка Јокаста М. ги принудувала учениците на интимност, а им се заканувала со слаби оценки. Жената канела ученици на возраст од 16 – 17 години во нејзиниот дом и ги уценувала дека ако одбијат да спијат со неа, ќе им стави единица која нема да може да ја поправат.

Како што ѝ се очекуваше, настанот не го пријавиле тинејџерите, туку родителите на еден од нив, кога во телефонот на нивниот син нашле разголени фотографии од професорката.

Професорката сега е уапсена и сега се соочува со затвор до 40 години. Нејзиниот маж веднаш откако изби скандалот поднесе барање за развод, а еден од нејзините ученици ги објави овие интимни фотографии и видеа кои таа му ги испраќала.

(ВИДЕО) Скокнал од осми кат од висина од 40 метри и се снимил со камера. Сцената на 1:22 ќе ви ја заледи крвта!

Постојат зависници од дрога, алкохол, цигари, секс… па дури и зависници од брза храна.

Меѓутоа, не постои ништо слично како зависници од адреналин. Овие луѓе прават такви застрашувачки работи и секој пат буквално си играат со своите животи.

Добро познатиот зависник од адреналин „8Booth“ во текот на својот живот скокал од разни места, но ништо не може да се спореди со неговиот најнов предизвик.

Имено, тој одлучил да скокне од 8ми кат од зграда во вода, но во еден момент го делеле само неколку сантиметри од сигурна смрт.

Погледнете го видеото:

Жена на педофил:„Секој вечер одеше кај нашата внука во соба…“

Додека била кај дедо и на чување, често се будела без гаќички, со откопчани панталони, со ужасни болки во стомакот…

Татко од пеколот, задарски Фритзл…За таткото од Задар, Хрватска, кој со години го злоставувал своето семејство, а најстарата ќерка и’ психички и сексуално, која како малолетничка останала бремена од татко и и’ му родила дете е еден од најлошите случаи од судската пракса во Хрватска, поврзана со педофилија и инцест.

Ќотек, навреди, омаловажување и незамисливо злоставување за децата од ова повеќечлено семејство биле секојдневие. Живееле некако со тоа, а мајката молчешкум преминувала преку се, како што и во повеќето случаи е.

На соседството му бил сомнителен односот на таткото и најстарата ќерка од која не се одвојувал, но реагирале само поради бучава која била секојдневна појава во тој стан. Полицијата пишувала пријави поради нарушување на јавниот ред и мир, како и поради семејно насилство, но не ги откриле размерите на насилството.

Подлабоко „не копале“ ниту социјалните работници откако малолетничка, од тоа семејство, родила дете, а идентитетот на таткото останал непознат. Сето тоа со години се случувало во станбена зграда во населен градски кварт.

Се иживувал на внуката која имала пет години

„Сите го викаат педофил. Соседите, робијашите во Лепоглава, и тоа ми е најлошо. Болен е и мислам дека нема да издржи до крај и дека нема жив да излезе од затвор. А, сеедно се надевам дека ќе го помилуваат. Повторно, ако се врати, нема да му биде лесно на соседите да им погледне во очи“ зборува и плаче 70. годишна жена, сопруга на 75. годишен педофил кој поради сексуално злоставување на својата внука добил осум години затвор.

Еден од ретките педофили во Хрватска кому вештаците психијатри му дијгностицирале педофилија бидејќи сексуално се иживувал на својата внука, кога имала само пет години.

Полуден дедо, стоело во пресудата, во својот стан во средиштето на град во Истра, почнал да се задоволува кога неговата внука имала само шест години.Тоа го правел цели 11. години заканувајќи и се да молчи. Додека била кај него на чување често се будела без гаќички, откопчани панталони, ужасни болки во стомакот…

Разголена ја допирал по целото тело. Злоставувањето кулминирало во нејзината 12. година, кога ја силувал.Полудениот дедо продолжил да се иживува над немоќното девојче се’ до нејзината 17. година кога таа својата мрачна тајна им ја раскажала на родителите.

Својата трагедија ја опишала во писмо

„Тато, дедо ме силуваше“ биле единствените зборови на несреќното девојче пред покривајќи го лицето се расплаче.

Својата трагедија детално ја опишала во писмо кое ги шокирало родителите, бабата па дури и полицајците. Педофилот бргу завршил зад решетките…

Меѓутоа, девојчето во писмото напишало и’ дека во една пригода и се пожалила на баба и дека дедо и ја фаќа по градите. Баба и не и поверувала туку и објаснила дека „дедо само контролира дали дишеш“. Психичката состојба на несреќното девојче, сега веќе 22. годишна девојка, е тешко нарушено поради претрпената траума.

„Го презирам. За мене тој како човек не постои. Тој нема повеќе што да бара на улица, а на сите би ни било полесно стариот педофил пред да оди во затвор да се обесеше“ рекол таткото на несреќната девојка.

Популарно