ФОТО: Не и доаѓа памет - По порно фотките, Мелита повторно се разголи

Поранешната македонска водителка; Мелита, поодамна ја нема на тв екраните, но од време на време знае да го привлече вниманието на медиумите. Последен пат јавноста се заинтересира за неа кога на интернет се појавија неколку нејзини порно фотки(погледнете ТУКА). 

Сепак тоа не го промени односот на Мели кон социјалните мрежи каде редовно се обидува да украде внимание со разголени фотографии. 

Мора да признаеме дека се потрудила во преден план да биде нејзиното згодно и фотошопирано тело, но нашиот поглед застана на нејзините усни. Што ли се случува таму?

Еве уште неколку фотки на кои Мелита ги покажа Келбин Клајн гаќичките. 

ФОТО: Познатата Македонка се преполови – ослабе 25 килограми!

„Патам од потрага по совршенство“, гласеше насловот на едно интервју во кое познатата македонска дизајнерка Ивана Кнез, откри дека не само што е силна, упорна и мотивирана да го бара совршенството во дизајнот, туку пред се и во себе.

Ивана Кнез кај пошироката јавност е позната како уникатната дизајнерка која стои зад модната етикета „Драма“, ателје од каде редовно излегуваат уникатни колекции и креации што редовно ги носат нашите познати дами.

Велат дека секоја жена носи своја убавина, а кога е задоволна од себе како физички, така и психички, таа едноставно блеска, а тоа е евидентно.

Токму тоа и се случува на талентираната Ивана која извесен период беше посветена на променатата на својот стил и начин на живот, а придржувајќи се до поствените правила, го постигна посакувано, да биде здрава, но и да ослаби неверојатни 25 килограми од себе.

Иминатите неколку недели Ивана Кнез беше гостинка на дел од домашните медиуми, а исто така се појави и на страниците од некои магазини. Темата секако беше модата, но и нејзината промена која е очигледна на прв поглед.

Денес вели дека е среќна кога се гледа во огледало , а иако е задоволна што од 92 кг, намалила на 67кг, нема да се откаже од здравиот начин на живот, избегнувањето на стресот, внесувањето здрава храна и секако вежбањето.

Овој пример на Ивана дефинитино може да ве мотивира и вие да го постигнете посакуваното со силна воља, а за промени секогаш ни требаат, не само кога се во прашање килограмите.

Инаку, покрај работата во своето модно студио „Драма„  Ивана Кнез е дипломиран костимограф, на Академијата за убави уметности во Белград. Работи како аутсорс дизајнер за „Сара Фешн“ локално, и за три компании надвор од Македонија.

Кили се врати во Македонија!

Актерот Кирил Поп Христов, познат на фановите и како Кили, се врати во Македонија. Фотографија со актерот објави режисерот Срѓан Јанакиевиќ.

Кили водеше тешка борба за да го сочува неговото здравје, а на негодување на јавноста беше и суден затоа што користел марихуана за медицински цели.

Да потсетиме дека тогаш маслото од канабис се уште беше нелегално, за подоцна да се дозволи да се продава во аптеките под контролирани услови.

ФОТО: Цеце од Скопје во друштво на Ријана

Скопјанката Цеце Стевковска, која работи како стујардеса за ВИП-личности во компанијата „Етихад ервејс“ во Абу Даби, неодамна се запозна со светската поп-пејачка Ријана.

„Едно утро ми јавија дека во летот Дубаи -Њујорк ќе имам ВИП-личност и дека јас треба да бидам задолжена за неа. Кога се упатив во ВИП-делот ја препознав Ријана. Навистина бев возбудена. Таа патуваше со двајца телохранители и две шминкерки. Изгледаше прекрасно. Беше спонтана и немаше некои посебни барања. Не глумеше ѕвезда“.

Стјардесата, воодушевена од Ријана, вели дека била убава и без грам шминка на неа. Во краткиот разговор со Ријана, Цеце ѝ кажала дека е од Македонија. Во текот на летот поп-ѕвездата нарачала кавијар, црн леб и шампањ.

„Пред да слета во Њујорк, една од шминкерките ја нашминка. Се сликавме, а таа беше навистина расположена“, рекла Стевсковска.

Популарно