ФОТО: Гужва во креветот на Марија Шерифовиќ

Српската поп пејачка Марија Шерифовиќ ја разбуди фантазијата на следбениците откако објави фотографија од спалната соба. Всушност, Марија, која неодамна се врати од турнејата во САД, со полна брзина продолжи да работи во Србија. Поп ѕвездата на Инстаграм објави фотографија од една хотелска соба, на која се гледа дека креветот го дели со уште две лица. – Се гледаат „Ѕвездите на Гранд“, – напиша пејачката. 

Огромна трагедија во домот на Јоце Панов

Македонскиот пејач Јоце Панов ги доживува веројатно најтешките мигови од животот, кој сакаше уште од 11 години овој млад штипјанец да остане без својот татко Димитар. Растејќи само со неговата мајка, која ќе му биде се’ во животот тој бескрајно се поврзал со неа. За жал, Јоце вчеравечер остана без својата ѕвезда водилка во животот, без неговата мајка Василка, која ненадејно почина.

Скршен од болка, со насолзени очи и срце полно со тага Јоце на својот Фејсбук профил со потресен и мошне емотивен статус се прости од својата мајка, користејќи ги социјалните мрежи како најбрз начин да ги информира сите оние кои ја познаваа.

Еве го неговиот пост на Фејсбук:

ФОТО: Вака изгледа синот на Аца Лукас од првиот брак!

Српскиот пејач од бракот со својата прва сопруга Светлана има две деца, синот Лазар и ќерката Милјана.

Синот на Лукас не сака премногу да се експонира во јавноста.

Лазар Вуксановиќ има 22 години, а досега го имаме видено во два спота на татка си. Тој израсна во вистински фраер и еве како изгледа денес!

Како Жељко и направи близнаци на Јована

Генетиката на Жељко Јоксимовиќ е одговорна за тоа што неговата сопруга Јована носи близнаци, дознава српски Курир. Имено, мајката на пејачот Весна исто така има брат близнак, што според научните истражувања, најчесто е наследно и се пренесува на наредните поколенија.

Возбудата по повод приновата во семејството Јоксимовиќ расте секој ден, а веста дека Јована носи близнаци, посебно ја израдувала мајката на Жељко зошто и самата е близначка.

-Родителите на Жељко се пресреќни, посебно Весна. Таа има брат близнак Веселин и се воодушеви кога дозна дека во семесјтвото Јоксимовиќ повторно ќе има близнаци. И Весна и Веселин живеат во Ваљево и многу се блиски, рече извор близок до семејството.

[Vesna Joskimović]

-Да вистина е, имам брат близнак Веселин. Пред него и мене во нашето семејство немаше такви случаи и сега бременоста на Јована е прва по нас. Секако дека сум среќна, како и целото наше семејство. Едвај чекаме внучињата да дојдат на свет. Ви благодарам многу на честитките, изјави Весна Јоксимовиќ.

Популарно