Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Вложете во нешто што во овој момент ќе ви се исплати. За своите идеи ќе добиете поддршка од членовите на семејството, што пријатно ќе ве изненади, бидејќи на таква реакција не сметавте. Ќе добиете убава вест од партнерот. Променете го начинот на исхрана

Бик (21.04 – 21.05)

Некој ќе ве провоцира се додека не дознае се што го интересира. Би било добро да бидете колку што можете подискретни, бидејќи ќе паднете во немислост кај оние од кои на некој начин зависите. Задоволни сте со здравствената ситуација

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате поддршка за своите идеи, иако знаете дека тоа што другите ќе го кажат ќе ве налути, а главно се однесува на вашата нереалност за многу прашања. Љубовниот живот и понатака ви е во некаква тајност. Потребен ви е разговор со партнерот. Можна е главоболка

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе кажете се што мислите, без оглед на можните последици. Тркалото на среќата се движи и вие сфаќате колку сте моќни и доминантни. Ако се работи за љубовниот однос, исходот е неизвесен, а тоа ќе ви донесе внатрешен немир.

Лав (23.07 – 22.08)

Чувствителни сте на критики. Вашата работа и она што досега сте можеле да го направите а не сте го направиле ќе биде тема во домот, но и причина за завист меѓу колегите. Ви претсотои интересно познанство со некој кој е доста повозрасен од вас. Проблеми со осцилирачки крвен притисок.

Девица (23.08 – 22.09)

Некои се обидува упорно да го заземе вашето работно место. Вие сакате некој да ве води и да имате на кого да се потпрете. Не земајте здраво за готово се што ви кажува партнерот, бидете малку флексибилни. Склони сте на меланхолија

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе добиете помош од лицата од кои тоа најмалку го очекувате. На љубовен план главно владее затишје, но вие никогаш не сте сигурни како партнерот ќе реагира на вашите примедби. Затоа обидете се да не ставате препреки без потреба.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието. Кај вас љубовниот и деловниот живот се мешаат, особено ако се занимавате со слична работа како и вашиот партнер. Можни се проблеми со синусите.

Стрелец (22.11 – 21.12)

На невообичаен начин ќе успеете да решите некои свои проблеми. Ве очекува поддршка од една Вага. Магично сте привлечни за спротивниот пол и ќе се сетите како тоа изгледало кога не можеле да одолеат на вашиот шарм. Можни се проблеми со вените.

Јарец (22.12 – 20.01)

Потребна ви е поголема самодоверба. Можеби ќе успеете и без ничија поддршка, а може да се случи лесно да станете товар на некого. Постои голема веројатност да ги влошите односите со вашиот партнер. Здравјето е подобрено.

Водолија (21.01 – 19.02)

Доколку доживеете нова љубов преку деловни контакти или пак станува збор за познанство од некој подолг пат, многу сте блиску до раскинување на постојаната врска, особено ако вашиот партнер има сосема различни ставови од вашите.

Риби (20.02 – 20.03)

Свесни сте дека некои лица сакаат да ви наштетат поради љубомората. Многу лесно можете да дојдете во кавга со многу лица. Ако бидете прибрани ќе ја зачувате работата и угледот. Моментално не би требало премногу да се занимавате со љубовниот живот. Многу сте напнати.

Голем месечен хороскоп- еве што ги очекува сите 12 знаци во јуни!

Овен

Работа – Родените во знакот на Овне имаат добри аспекти за напредување во кариерата. Постојат големи шанси да бидете вклучени во нови проекти од големо значење. Иако ќе се чувствувате важно и почитувано, овие нови проекти би можеле да бидат извор на преголем стрес за вас. За сите Овнови кои се во потрага по работа, јуни би можел да биде плоден месец, особено периодот помеѓу 13 и 19 јуни.

Љубов – Слободните Овнови под влијание на Венера ќе го запознаат својот иден партнер во образовна установа или преку пријател. Овновите во врска ќе имаат огромна поддршка од својот партнер, а некои ќе бидат спремни и да учествуваат во финансиски проекти. Оние кои се во брак треба да очекуваат месец исполнет со хармонија.

Здравје – Добро би било ако се насочите кон здрава исхрана.

Бик

Работа – За да постигнете напредок во кариерата потребно е да бидете трпеливи во текот на јуни. Овој месец нема ништо поконкретно да се случува такашто добро би било да го искористите за правење планови за идниот период, да си поставите себеси вистински цели на работа и да создадете методи со кои би можеле да ги реализирате. Што се однесува до парите, нема потреба да се грижите бидејќи финансиската ситуација ќе ви биде одлична.

Љубов – Осамените Бикови ќе имаат доста можности за романтични ситуации но планетарните аспекти се такви што не би требало да очекувате нешто од тоа да биде сериозна врска. Биковите кои се во врска ќе бидат прилично тврдоглави такашто можни се несогласувања со партнерот. Но, како што ќе изминува месецот, така работите ќе се смират. Оние кои се во брак ќе бидат фокусирани на финансиски проекти кои ќе бидат профитабилни за целото семејство.

Здравје – Променете го режимот на вежбање.

Близнаци

Работа – Кариерата ќе ја оставите на страна во текот на овој месец. Тоа не значи дека целосно ќе стагнирате, бидејќи главниот фактор за успешност во вашето поле е комуникацијата, што е вашата силна страна. Близнаците кои се во потрага по работа во текот на овој месец би можеле да најдат примамливи добри понуди. Ситуацијата со парите е особено добра.

Љубов – Не баш добра вест за слободните Близнаци. Љубовта и сексот нема да бидат на вашиот дневен ред во текот на јуни. Уживајте во флертот бидејќи ќе имате можност за тоа, но не очекувајте ништо повеќе. Што се однесува до зафатените, вашиот емотивен однос во текот на јуни ќе биде прилично комплексен. Без разлика дали сте во сериозна врска или брак, немојте да очекувате премногу разбирање ниту хармонија во партнерските односи.

Здравје – Ќе бидете под стрес, па добро би било да посетувате часови по јога.

Рак

Работа – Ако им се верува на ѕвездите, ова ќе биде прилично досаден месец кога станува збор за вашата кариера. Не би требало да очекувате дека ќе се случи нешто посебно во текот на јуни. Вашите финансии ќе бидат и повеќе од одлични, но бидете рационални и воспоставете рамнотежа помеѓу приходите и расходите.

Љубов – Одличен месец за емотивните односи без разлика дали сте слободни или во врска. Оние слободните ќе имаат многу можности за запознавање на потенцијален партнер, особено во социјалните собири и помеѓу влијателни личности. Некои пак, ќе стапат во брак. Зафатените Ракови ќе уживаат во романтични и страствени моменти.

Здравје – Ќе бидете во одлична форма.

Лав

Работа – Ќе бидете вклучени во реализација на проект од големо значење. Колку и да претставува отскочна даска за идниот период, толку ќе биде и тест за вашата граница на толерирање. Без разлика на тоа, вашата упорност и трпение ќе ви помогнат да го завршите вашиот дел од работата на време. Вашата финансиска ситуација во текот на јуни нема да биде многу добра, што не значи дека ќе штедите.

Љубов – Слободните Лавови ќе имаат можност да го запознат идниот партнер на социјалните случувања, особено ако учествуваат во некои хуманитарни акции. Зафатените Лавови би требало да размислат за својот емотивен однос, но важни одлуки како венчавка или развод не би требало да ги донесувате пред 19 јуни. Неопходное да бидете трпеливи и да се обидете да се усогласите со партнерот.

Здравје – Ова е одличен период за професионалните спортисти.

Девица

Работа – Ќе има многу можности за професионално напредување такашто кон крајот на месецот можете да очекувате зголемена плата или напредување. Ќе имате шанса и за професионално усовршување, а бизнис патувањата ќе бидат составен дел од вашиот живот. Ќе бидете прилично горди на себеси и вашите достигнувања па не е необично да се трудите што повеќе финансиски да просперирате.

Љубов – Осамените Девици би можеле да пронајдат нова љубов токму на работа или пак да се заљубат во нивниот пријател. Оние кои се во врска шармот нема да им помогне па можат да заборават на романтиката и сексот, бидејќи партнерот нема да сака ништо од тоа. За оние кои стапиле во брак, треба да преземат одредени чекори за да го зајакнат односот со својот партнер.

Здравје – Не ги прескокнувајте редовните оброци и секојдневното вежбање.

Вага

Работа – Благодарение на вашите вештини и организациски способности, вашата кариера ќе достигне огромни висини овој месец. Ова ќе биде најдобриот месец во годината за вас што се однесува до работата. Можни се и патувања во странство. Вагите кои бараат работа ќе ги зголемат своите шанси ако во овој период започнат со подобрување на нивното професионално знаење.

Љубов – Ќе ви биде малку потешко да избалансирате помеѓу вашите работни и приватни обврски, но сепак некако ќе успеете. Иако ќе работите многу, ќе пронајдете време за партнерот и излегувања со пријателите. Вагите во сериозна врска или брак би требало плановите за бременост да ги одложат за наредниот период.

Здравје – Ќе се чувствувате прилично добро до 21 јуни, кога треба повеќе внимание да обрнете на вашите репродуктивни органи.

Шкорпија

Работа – Во вашата куќа на кариерата моментално преовладува Марс, така што ќе имате зголемени работни активности. Потребно е да ги надминете сите предизвици на работното место и да се докажете. Вашиот труд ќе даде добри резултати бидејќи за брзо време доаѓа напредокот во вашиот професионален живот. Финансиската ситуација ќе варира од недела до недела, но кога ќе биде неопходно, ќе имате пари од вашата друга половина или некој член на семејството.

Љубов – Во текот на јуни ќе имате неколку можности за запознавање на партнерот, но воглавно тоа ќе се одвива на некои чудни места. Нема да биде ништо необично ако ја пронајдете својата сродна душа преку интернет. Оние кои се во врска би можеле да имаат несогласувања со партнерот поради парите. Припадниците на овој знак кои се во брак ќе имаат цел месец да се фокусираат на деца, а некои Шкорпии ќе дознаат дека нивното семејство ќе се зголеми за уште еден член.

Здравје – Стресот предизвикан на работа би можел да се одрази на вашето здравје.

Стрелец

Работа – Вашиот професионален живот ќе биде многу успешен бидејќи внимателноста која ја покажувате во текот на извршувањето на вашите обврски нема да помине незабележано. Очекувајте зголемување на платата, како и јавна пофалба од вашите надредени. Иако финансиската стабилност и онака е стабилна, во текот на месецот под влијание на Марс ќе се подобри уште повеќе, со што ќе имате уште поголема самодоверба.

Љубов – Јуни е особено среќен месец за формирање на нови врски. Вашата среќа може да ја пронајдете во текот на патување во странство. Исто така, теретаната и работното опкружување се одлично место за нови романси. Сепак, врските кои ќе ги започнете на брзина, ќе ги завршите во текот на овој месец. Зафатените Стрелци би можеле да очекуваат помалку внимание од партнерот. Исто така, се препорачува овој месец да не размислувате за бременост.

Здравје – Се’ до крајот на јуни ќе имате кревко здравје. Обидете се поздраво да се храните.

Јарец

Работа – За вас не постои пречка за успех, бидејќи се’ ќе постигнете со внимателна работа. Имате добри контакти на работа кои ќе ви помогнат во тоа како и поддршка од вашиот пријател. Јарците кои се во потрага по работа ќе имаат големи шанси за ново вработување. Што се однесува до финансиите, во овој период би можеле да ја повлечете малку рачната за подоцна да можете да уживате.

Љубов – Ова е одличен месец за емотивниот живот на Јарците. Слободните припадници на овој знак ќе имаат доста можности за нова врска, додека оние во сериозна врска би можеле да закажат венчавки, додека тие што се во брак би требало да избегнуваат конфликти и расправии со партнерот, како и да обрнат внимание на тонот со кој им се обраќаат. Ако ви е во план да разговарате за бременост, тогаш бидете внимателни кога ја започнувате темата. Доколку веќе имате деца, очекувајте поради влијанието на Венера нивното однесување да се промени.

Здравје – Доволно одморете се, и добро би било да започнете да практикувате јога или медитација.

Водолија

Работа – Подгответе се за големи промени на вашето работно место. Работната средина ќе биде доста нестабилна, а можно е да бидете преместени и на друго работно место. Уран и Нептун, вашите планети на финансии нема да ви бидат позитивно наклонети во текот на овој месец па очекувајте привремен пад на заработката.

Љубов – Слободните Водолии на секој чекор ќе имаат можности за нови познанства и флерт, без разлика дали се излезени, на работа или во теретана. Влијанието на Марс ќе го потисне влијанието на Сатурн и ќе ве насочи кон романтичните води. До 21 јуни ќе уживате во врските без обврски, а после тој датум ќе се појават можности за сериозна приказна.

Здравје – Алтернативната медицина ќе ви биде од голема помош.

Риби

Работа – Голема е можноста да ви излезе можност за стручно усовршување, па добро би било да не ја пропуштите можноста. Доколку сте во потрага по работа, ќе ви се појави можност за вработување. Но, пред да ја прифатите понудата би требало да ја проверите работата која ви се нуди. Финансиската ситуација ќе биде стабилна, бидејќи заработката ќе биде одлична.

Љубов – Се’ до средината на јуни ќе имате турбулентен период за емотивниот живот на Рибите, а после тоа можете да дојдете до здив. Слободните припадници на овој знак би можеле да се заљубат на некој настан или преку страна за запознавање, а ќе бидете задоволни од вашата врска и доста ќе се забавувате. Оние со партнер ќе уживаат во нивните романтични моменти.

Здравје – Добро би било да одете на систематски преглед.

ХОРОСКОП: Што треба да сторите за срќета конечно да ве пронајде?

Овен: работете на случајот

Вашиот пријател според хороскопскиот знак, Томас Џеферсон, рекол: „Јас многу верувам во среќа и видов дека колку повредно работам, толку повеќе ја имам“. Овните се чувствуваат најсреќно додека работат нешто, вложувајќи ги своите напори до максимум, со цел да постигнат некаков успех. Ако постојано ја вложувате вашата енергија во креирање на животот кој сакате да го живеете, вие ја зголемувате веројатноста среќата да ви се насмевне.

Бик: следете го вашиот рецепт

Вие сте биле досега среќни и тоа не е случајност. Запомнете ги чекорите кои еднаш ве одвеле до среќните периоди во вашиот живот и повторно следете го нивниот редослед. Доколку ја повторувате вашата среќна комбинација од активности, не само што ќе го добиете посакуваниот резултат од неа, туку таа и ќе се вкорени во вас.

Близнаци: создадете повеќе пријателства

Вашата способност за градење пријателски однос со луѓето кои ги запознавате во животот, е природно вградена во вас, па зошто да не ја искористите во полза на вашата среќа и задоволство?! Вашите одлични комуникациски способности ви овозможуваат лесно да се конектирате со луѓето, а секоја личност со која ќе се запознаете претставува шанса да го збогатите вашиот дух на еден или на друг начин. Како што ќе расте вашата друштвена мрежа, така ќе растат и вашите можности.

Рак: создадете ритуал

Вашиот душевен мир можете го зголемувате со создавање ритуали. Креирањето серија однесувања кои ќе ги следите, ќе ве одведе онаму каде што постојат среќните случајности. Вие сте од оној тип луѓе, кои веруваат дека одреден предмет ви носи среќа, па без разлика дали вашиот е пенкало, детска четка за заби или приврзок, значењето и вербата која вие ја внесувате во тој предмет, е она што прави тој да ви носи среќа.

Лав: замислувајте си среќни разговори

Вам ви е лесно да го препознаете фантастичното во луѓето и околностите, така што сè што треба да направите за да се чувствувате среќни, е да си го повторите на глас тоа што веќе го мислите. Вашиот оптимистичен поглед кон животот, прави сите луѓе околу вас да се чувствуваат подобро. Колку повеќе ја подобрувате атмосферата со вашата позитивна енергија секаде каде што чекорите, толку повеќе среќа ќе привлечете во вашиот живот.

Девица: дајте си малку време

Замислете си ја следнава ситуација: Момче си ја скршило ногата. Неговото семејство помислило дека тоа е резултат на лоша среќа, но една недела подоцна, токму скршената нога го спасила од регрутирање за војна. Како што поминува времето, така ни се менува перцепцијата за она што е среќа, а што не. Така и вие треба да прифатите дека во животот не е сè така црно-бело и дека понекогаш околностите кои дефинитивно изгледаат како несреќни, излегува дека се создавачи на најсреќните моменти во вашиот живот.

Вага: уредувајте го домот, работното место и автомобилот

Најголемо влијание на расположението има околината. Научете да кажете „не“ и да ги одбиете луѓето кои тоа го заслужиле без да ви биде непријатно. Не се затворајте во четири ѕида, потребни ви се луѓе како што на билките им е потребно сонце. Намалете со посесивноста и љубомората, тие емоции ве прават огорчени и лути без причина. Занимавајте се само со тоа што го сакате, останатото може да почека.

Шкорпија: предајте им се на своите желби и не се водете спрема другите

Преголемото прилагодување може да предизвика бес и депресија. Наместо толку често да ги слушате туѓите проблеми, раскажете ги вашите. Верувајте и повеќе на својата интуиција, таа е прилично точна во сите ситуации. Не се плашете од негативните емоции, тие се еден вид на издувен вентил. Јадете здраво и избегнувајте ги пороците, тие се вашата слаба точка.

Стрелец: побарајте совет

Најбрзиот и најлесниот начин да стигнете онаму каде што сакате да бидете, е да побарате совет од некој друг. Вие зрачите со младешки дух и ентузијазам, па доколку и дозволите на некоја „постара душа“ да ви даде добар совет во врска со нешто – вие ќе бидете незапирлива сила.

Јарец: пронајдете си го својот ментор

Вие сте природно комептитивни, па понекогаш заборавате дека не секој сака да се натпреварува со вас. Всушност, токму онаа личност која мислите дека е во подобра позиција од вас, која вие упорно се трудите да ја окупирате, можеби ќе има желба да ви помогне и да ви се најде за нешто. Вие ги зголемувате вашите шанси да бидете среќни, на начин што ќе побарате помош од некој друг.

Водолија: замислете си сончева иднина

Способноста да си ја претставите низ слики иднината во вашата глава, е вашата суперсила. Кога си проектирате во мислите успешен крај за вас, вашите најблиски и светот воопшто, најчесто истата таа ваша среќна верзија за иднината, испаѓа токму онака како што сте рекле дека ќе биде.

Риби: дружете се со весели луѓе

Вие имате една навистина интересна способност да ги апсорбирате вибрациите кои ги шират луѓето околу вас, а кога сте во близина на среќни луѓе, и вие постанувате среќна личност. Вие во суштина и не треба да правите нешто особено за да бидете среќни. Едноставно бидете секогаш во близина на луѓе кои се задоволни од нивниот живот.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Марс има денес два прилично динамични аспекти кои на некој начин го активираат Големиот кардинален крст кој претпочита голема динамика, активност, излегување во јавност, па оттаму и доста тензии, наклонетост кон повреди и незгоди, но и агресивност од или во јавноста, на јавно место или од партнерот во најголем број случаи. Вас посебно ве предупредувам поради својата и онака вулканска природа да внимавате на своето однесување и на видот на енергијата која ја “зрачите” во околината и со која делувате и на другите. Морате да бидете исклучително толерантни кон другите, посебно кон партнерот.

БИК

Денешниот влез на Меркур во вашиот знак никој посебно нема да го забележи поради Марс и неговите аспекти, иако сите ќе имаат некакви промени во своите животи поради тоа. Ќе бидат попрактични или барем ќе размислуваат порационално, попрактично, иако тоа секогаш и не е среќата во животот. Од друга страна, внимавајте на своето здравје, нема да биде баш најдобро, но можностите се и дека ќе имате многу контакти со попрости луѓе или пак со личности кои ви се потчинети, зависат од вас или се на некаков друг начин субординирани. Контактите можат да бидат доста нервозни, на моменти и агресивни.

БЛИЗНАЦИ

Големиот космички дизајн за кој говорам и чиј учесник е Марс, заедно со Јупитер, Уран и Плутон, можете да го споредите со ветерница, и денес Марс е ветерот кој го придвижува, што значи прилично голема динамика, активност, креативност, но и голема нервоза ако другите не ги следат вашите желби и идеи, расправии со личности кон кои имате и најголеми и најсилни чувства, било да се тоа личности од спротивниот пол или децата. Многу избрзувања, контрадикторности на карактерот што може да се манифестираат, наклонетост кон незгоди и можни повреди од машини и електрични апарати, но и од превозни средства.

РАК

Марс кој денес толку многу го споменуваме се наоѓа во Вага, седмото природно поле и оттаму динамички ќе делува на вашите односи и контакти со домашните, најпрво со едниот родител, по правило тој со спротивниот пол од вашиот, поради некакви информации на поширок план, вести, или пак поради партнерот и односите со него. Можни се забрзувања да се заврши и докрајчи некаква работа, активност или пак да се започне нешто, но притоа со доста одлагање, нервоза, чувствителност, избрзани одлуки и решенија по тоа прашање, наклонетост кон откажувања.

ЛАВ

Прилично рунтави односи, денес и во следните неколку дена, имате потреба да биде се како што вие мислите, одредувате, проценувате, а тоа иако можеби е исправно може да доведе до конфликтни ситуации, бидејќи начинот на кој тоа го кажувате веројатно постои уште во војска. Внимавајте на сообраќајот. Активноста на Марс посочува незгоди и можни повреди поради машини, превозни средства, на јавен план, а таквите можности иако нема да им се случуваат на сите, добро е да се имаат на ум. Ова се однесува на сите без оглед дали сте или не сте зад управувачот. Внимавајте и на своите односи со соседите.

ДЕВИЦА

Меркур е во знак кој ви одговара според својот земјан квалитет, па можностите ќе бидат за едно догледно време, големи планови, со далекусежни последици, но сега сурово реални и практични, подготвени за реализација. Останува уште да се вооружите со волја и истрајност која ви е доста проблематична. Совет е сепак да почекате со започнување на реализација на некоја таква идеја, барем до четврток – петок кога се подобруваат условите за конструктивни и креативни исходи, кои не се баш гарантирани, ако се започне токму денес. Внимавајте на финансиите, има многу опции за незгоди и загуби на финансиски план.

ВАГА

Марс е во вашиот знак и оттаму ги активира “тешките” планети, вчера тоа беше Јупитер, а денес се Уран и Плутон. Денес започнува да делува Големиот кардинален крст, кој претпочита огромна динамика, нервоза поради тоа, исклучивост, настојчивост, бидејќи сте такви кога донесувате решенија. Желба за ослободување од внатрешните тензии, бруталност која многумина ќе ги изненади. Настојувањата, напросто опсесивноста нешто да се стори веднаш ако не се почека да пројде “главното” дејство, може да предизвика незгоди, насилни дејства, повреди, самоповредување во најчест број на случаи.

СКОРПИЈА

Можеби предупредувањата на внимание поради нервоза, тајновитоста на дејствувањето, конспиративност поради која немате вентил за ослободување од нервозата и тензиите, за вас се и најсуштествени. Односите ви се прилично лоши со најблиските најпрво, а потоа и со пошироките социјални кругови во кои дејствувате. Причината е и поради вашето можно здружување против оној или овој, поради постојаните конспирации и секако мисли кои инклинираат на негативна, односно нискофреквентна енергија на чувствата, која ги еманира вашето его и суета. Ова влијание денес е најсилно, во смисла на груб однос со другите, па дури и за бруталности, нечувствителност.

СТРЕЛЕЦ

Некакви социјални собитија во вашата околина секако ќе влијаат на вашите односи, посебно со пријателите но и на резултатите од вашите досегашни залагања и напори. Денес е ден за загуби, па убаво би било да сте смирени, опуштени и да избегнувате околности и случувања кои ќе ги забрзаат и засилат вашите нервози и внатрешни тензии, бидејќи поради тоа и веднаш настапува опасноста од незгоди и повреди. Учењето дека бројот на пријатели го еманира квалитетот на човекот, е доста голема глупост, само поради фактот што сите што ги познавате ги именувате како пријатели.

ЈАРЕЦ

Марс е пак ексклузивно активен и го активира денес Големиот кардинален крст, конфигурација која секако ќе биде исклучително активна во следните три-четири дена, со многу претерана динамика, активности, тензии и ќе го покрие влијанието од влегувањето на Меркур во Бик. Ова значи постојано движење или работење, и продукција на голема енергија која може да се употреби деструктивно или конструктивно. Со оглед дека сте земјан знак, а со тоа и нешто “поспори” во реакциите, конструктивноста може да се активира и манифестира во четврток или петок. Дотогаш внимавајте на сите полиња од голем интерес, да не сторите некоја фатална грешка, со збор или дело.

ВОДОЛИЈА

Иако дневниот аспект ви е премногу добар, други посилни аспекти можат да ве турнат во динамика која не сте ја очекувале, а кој е динамичен, брз тој и греши. Најбитно е да внимавате на законот и законското однесување и делување. Како прво. Како второ, почитувајте ги упатствата и прописите на институциите, роковите. Бидете исклучително претпазливи на собири, учество во голема толпа на луѓе, изнесување или поддржување на некакви идеи, особено од политичка природа. Ова го велам бидејќи и двата аспекта на агресивниот Марс кој денес е актуелен инклинираат кон повредувања, ненадејни агресивни случувања.

РИБИ

Не мора да ви се случува ништо особено деновиве, но може да бидете во некаков постојан грч и во очекувања на некаква реализација од напорите кои ги вложувате во нешто од големо значење за вас. Бидете засилено внимателни со раководењето, управувањето или шпекулациите со туѓи пари, посебно ако тоа ви е професија или дејност. Секако дека ви е потребен некаков “издувен” вентил каде би се ослободила и креативно формирала насобраната енергија, но тоа е можно или утре или во петок. Прашањето е што тогаш, бидејќи тензиите, напнатоста и динамиката можат да бидат преголеми за вас, па оттаму и агресивни изблици.

Популарно