(ВИДЕО) Страотна глетка: Кога наеднаш пукна браната сите луѓе бегаа да спасат жива глава

Неверојатната снимка е снимена во азиската држава Лаос и покажува како луѓето по пукањето на браната панично почнале да бегаат.

Огромен бран од блискиот резервоар прекри неколку села, а работинците биле приморани да побегнат за да спасат глава.

За среќа, никој не е повреден, но се наведува дека седум села претреле голема штета.

Браната се наоѓа на околу 3 километри од погодените села, а локалните власти разгледуваат како на мештаните да им дадат некој вид компензација.

Веруваат дека силните дождови го поттикнале пукањето на браната.

(ВИДЕО) Шокантно: За влакно избегна смрт, жена почна да бега од земјотресот кога падна огромно парче стакло

На интернет се појави шокантна снимка од жена во Мексиско која за влакно избегна ужасна смрт. Имено, на снимката се гледа како стои покрај една фонтана, веројатно во некој трговски центар, кога парчиња стакло паѓаат кон неа.

Таа веднаш тргнала да бега од местото каде стоела, а буквално во следниот момент на тоа место паднал огромен прозорец кој сигурно би ја убил за стоела на истото место.

(ВИДЕО) Ужасен крај на еден шаман: Влезе во езерото мислејќи дека ги контролира крокодилите

Индонезиски шаман влегол во вода полна со крокодили верувајќи дека е недопирлив.

Ова е моментот кога човекот кој тврди дека има натприродна контрола над крокодилите умрел откако еден од рептилите почнал да го влече шаманот во вода.

Супријанто умрел откако крокодилот го повлекол под водата во езерото Кутаи Картанегери во Индонезија, и покрај тоа што себеси се нарекувал паванг буаиа.

Сведоците тврдат дека во петокот на устието на реката Муара Јава го нападнале крокодили. Тој влегол во езерото за да го најде телото на човекот кој претходно го убиле крокодилите.

 Но Суприанто е убиен во текот на мантрата додека пливал и пеел во езерото.

Полицијата во недела ги најде двете тела, додека шефот на кабинетот Кутаи картанегаре им рекол на новинарите дека Суприанто е пронајден во водата во 21,40 часот.

-Мислам дека крокодилот го одвлекол под вода, а тој потоа останал без кислород. Телото останало недопрено, рече тој.

Ова е само еден во низата инциденти со крокодилите во оваа област.

Популарно