ФОТО: Ќе ја посакувате оваа жешка девојка додека не видите што има меѓу нозете

Фитнес блогерката Морган Микенас, со своите седум илјади следбеници на Инстаграм споделила фотографија од своите влакнести нозе и пазуви, со надеж дека ќе ги поттикне да се вратат малку со размислувањето дека природната убавина е најважна...

Во меѓувреме, фотографиите завршиле на насловните страници на повеќето странски медиуми.

Морган на својот Инстаграм профил најчесто објавува фотографии од своето тело откако започнала да се занимава со бодибилдинг. Како што раскажува, кога имала 11 или 12 години на часот по физичко другите девојчиња и' се потсмевале бидејќи имала влакна на нозете, по што избегала дома и ја прашала мајка си да ја научи како да си ги бричи нозете.

 

A post shared by Morgan Mikenas (@i_am_morgie) on

После години и години на бричење, минатата година одлучила да го фрли бричот, а од почетокот на 2016-та година не ги избричила ниту нозете ниту пазувите.

 

There are lots of things that society tells us we should and shouldn't do with regards to our aesthetics, our lifestyles, relationships, and more. Why do we persist in allowing society to define us? What is the huge problem with being different? I don't shave my legs, and I will never have the urge to do it ever again. Not shaving my body hair has improved my confidence and helped me break free from expectations that society has of me and other women. Not shaving is a lifestyle in itself. Because society tells us that our body hair is disgusting, I get negative comments everywhere I go, people stare, and try and bring me down. That is the reality we live in. And stuff like that shouldn't even be relevant. I am very comfortable within myself and that's what it is about. Any negative way a person reacts to you is just a direct reflection of THEIR OWN insecurities, IT HAS NOTHING TO DO WITH YOU. All I am trying to get at is whatever you are doing, make sure it is for yourself and your happiness. Don't be afraid to step out of your comfort zone, honestly it's scary at first, but the more you do things you would not usually do, you are creating the better person you want to be. Don't let society define who you are. ☺️👍🏼💜🌍🤘🏼Tag a friend you think could learn from my words and body hair #love #inspiration #bethechange #life #spreadlove #selflove #encouragment #change #changetheworld #empowerment #different #fitness #feminism #trainhard #health #bodyhairdontcare #positivity #positivevibesonly #womenempowerment #befree #loveyourself #onelove #freemind #peaceandlove #healing #findtheothers #reality #comfortable #society #model

A post shared by Morgan Mikenas (@i_am_morgie) on

Во видеото кое го објавила на Јутјуб, објаснува зошто одлучила дека не и' треба ниту депилација ниту бричење.

Постојат повеќе причини зошто ја донесов оваа одлука, но дефинитивно победува фактот дека ми одземаше премногу време. Предолго е туширањето ако треба да ја миеш косата, телото, да се избричиш... едноставно еден ден одлучив дека не можам да го правам тоа веќе. Кога ми пораснаа влакната сфатив дека се всушнбост многу пријатни, меки. Кога се бричите, влакната ви растат кратки и боцкави, па тоа е само уште една причина зошто не се бричам", објаснила Морган.

 

A post shared by Morgan Mikenas (@i_am_morgie) on

 

A post shared by Morgan Mikenas (@i_am_morgie) on

 

A post shared by Morgan Mikenas (@i_am_morgie) on

 

A post shared by Morgan Mikenas (@i_am_morgie) on

(ВИДЕО) Стриптиз доцна во ноќта: Додека сите спиеја, Маца Дискреција го правеше ова...

Среде ноќ, додека сите останати спиеја Маца Дискреција пред камерите играше стриптиз во реалното шоу „Задруга“.

Со оглед на тоа дека Маца е се', ама само не срамежлива, таа полека се облекувала, па тоа било прилика сите да ги видат нејзините огромни гради.

ФОТО: Вака изгледаат оргиите во вилата на „Кралот на Инстаграм“

„Кралот на Инстаграм“, Дан Билзериан  се прослави со објавување на фотографии на социјалните мрежи од својот бурен начин на живот.

Тој објави фотографија на која лежи покрај еден куп голи жени од кои едвај се гледа.

Билзериан себеси се нарекува Плејбој на Инстаграм, а досега има собрано 15, 7 милиони следбеници.

(ФОТО+ВИДЕО) Таа на се срами да го покаже своето тело: Мажите уживаат кога ја гледаат

Американската фитнес инструкторка Лидзи Пелас продолжува да ги магепсува мажите со своите гради, моментално секси блондинката на Инстаграм ја следат скоро седум милиони луге.

Фановите на секси Американката велат дека нејзините фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи се може да се каже безобразни.

Таа полека станува нов секси синоним за мажите.

 

Laundry night vibesssss 😴 lashes: @mavlashextensions

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

In honor of #nationalwatermelonday haha 🍉🍉👀 #organic

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Lindsey Peffercorn

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

*insert eclipse goggles here*

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

When you see your crush and try to act natural 👸🏼

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

💎

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Sorry not sorry 📸 @stephengarnett

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Nature af.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

Here's a pic of a lake.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

I see you

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

 

I've taken up silent films in my spare time. Enjoy 👙

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Популарно