ФОТО: Колку треба да платите за да му бидете сосед на Груевски?

Не знаеме дали во цената за месечен надомест, односно кирија, влегува и тоа што Груевски живее во истата зграда, но очигледно на оласувачот таа информација ја сметал за релевантна.

(ВИДЕО) Хистерија и солзи: Малиот навивач на Јувентус за роденден доби дрес од Интер, неговата реакција го обиколи светот

Реакцијата на детето кој е жесток навивач на Јувентус, а за роденден добило дрес од Интер го заобиколи светот и насмеа милиони луѓе.

Отворањето на подарокот на ова дете му се згади оној момент кога од украсната хартија го извлече дресот на Интер.

Малиот, но огнен навивач на Јувентус не го криеше задоволството од роденденскиот подарок кој никако никој не смееше да му го врачи.

Како изгледаше тоа отворањето на мистериозната кеса, погледнете на снимката:

ВИДЕО: Наместо романтика, коњот им се онесвестил среде улица

Сите младенци сакаат венчавката да им биде посебна и незабравна, па се обидуваат да направат се да го постигнат тоа.

Овој италијански пар од Боргета во близина на Палрермо, изнајмиле бел коњ за да ја влече нивната кочија,и се да биде совршено, но сепак не било баш така.

Откако се нашле на угорница, коњот се срушил на земја, тој се онесвестил од исцрпеност, откако влешел тежина од околу 400 килограми- пишува Дејли меил.

Кочијашот се обидел да го освести коњот и да му помогне, но сепак тоа потрајало при што предизвикало метеж на улиците.

По повод овој инцидент се огласиле и здруженијата на животни во Италија кои сакале да дознаат во каква состојба се наоѓа коњот и најавиле можна тужба.

Овој несреќен пар, венчавка нема да ја паметат по добро.

Популарно