ФОТО: Тераса во центарот на градот ги запрепасти сите - соседите бесни

Фотографија која ги обиколи социјалните мрежи, се рашири со брзина на светлината. Имено, една тераса во центарот на Ниш ги запрепасти случајните минувачи и жителите од соседните згради, бидејќи е магацин за ѓубре.

Оваа тераса е вистинска депонија, а граѓаните бараат брзо да се санкционира.

(ВИДЕО) Ана испила 4 водки со енергетски пијалок: Утрото не се сеќавала на ништо, а потоа ја здогледала снимката како има секс со тројца

Целиот тој ден Ана С. од Минесота била уморна. Од дома излегла ненаспиена, нозете и се треселе. Но морала на забава кај најдобрата пријателка Лајла.

Ана отишла до пабот да земе дел од машката екипа, а на влезот за малку ќе се онесвестела.

Другар и притрчал и ја донел до шанкот. Набрзо и подал „бомба“ - водка и еден популарен енергетски пијалок. Испила две и била подготвена да продолжи. Журката била весела и Ана и другарите буквално се пикнале во станот на Лајла и отрчале до масата полна со алкохол и конзерви енергетски пијалоци.

Ана зела шише водка и две конзерви некој енергетски напиток. Повеќе не и требала чаша. Си турала течности во себе наизменично. Обично пиела по 4-5 енергетски бомби во една вечер, но овој пат не броела. Се разбудила во непозната соба, во непозната куќа, гола, без другари, торба, паричник. Од соседната соба се слушале машки гласови. Станала, а потоа паднала. Не ги чувстувала нозете и колковите. Ништо не се сеќавала. Дошла некако до врата, кренала рака и ги отворила.

Видела тројца непознати мажи. А подоцна и снимка од сопствениот секс со тројца возбудени момчиња. Вакво сценарио за жал не е ретко, а младите луѓе би требало да бидат внимателни со внесувањето на опијати.

ВИДЕО: Стоматолог сам си го извади умникот

Стоматологот Рустам Јакјаев од Русија си извади сам себеси заб со помош на огледало, пишува Дејли мејл, а се тоа го снимил чисто поради забава.

24 годишниот Јакјаев во последно време го мачел умникот, а немал асистент, така што бил приморан сам да си ги олесни маките.

-Направив ренгенска снимка пред тоа, која покажа дека забот е оштетен, и дека навистина мора да биде изваден, кажа стоматологот од Сургут во централна Русија.

-Не беше тешно, а не беше ниту болно затоа што претходно си ставив анестезија, додаде тој.

Јакјаев наведува дека ова искуство за него било добро и доста интересно.

-Сепак, не очекував многубројна публика и толкаво внимание од медиумите, кажа тој.

Видеото е прегледано околу 400.000 пати. Стоматологот сега работни во приватна клиника, а тоа не било случај кога го снимил клипот.

Погледнете ја снимката од вадењето на умникот:

ФОТО: Манекенката му побарала 50 илјади долари, а тој и раскинал - следела сурова одмазда

Човеков е банкар и му се случил вистински шок откако раскинал со својата девојка, руската манекенка Кристина Кучма.

Манекенката откако за време на една вечера во ресторан со своето момче од него му побарала 50 илјади долари за да започне сопствен бизнис и откако тој ја одбил и и раскинал во дворот во сопствената куќа го чекало вистинско изненадување.

Имено неговата девојка која сакала да му се освети му го паркирала неговиот мерцедес директно во базенот, а откако го извади својот потопен автомобил тој си ја отвори душата.

-Морам и јас да прифатам дел од одговорноста, ако жената не е луда, мора вас да ве сака, а јас мора многу да сум ја излудел за да ми го паркира автомобилот во базен, вели тој.

Тој вели и дека за време на нивната вечера и рекол дека ако таа сака момче кое ќе и дава пари и да не работи ништо, тогаш мора таа да била со погрешен човек, по оваа таа му истурила чај врз лицето и си заминала со клучевите од неговиот автомобил.

-Лажго, рече дека ќе ми помогнеш да започнам сопствен бизнис, тоа беа твоите зборови, епа сега ќе се изненадиш од она што ќе го видиш во својот двор.

Популарно