НАВИВАЧИТЕ ВО ШОК - Ибрахимовиќ ја завршува кариерата?!

Легендарниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ би можел да ја заврши кариерата по здобиената повреда во текот на вчерашниот натпревар во Лига Европа против Андерлехт.

Ибрахимовиќ, кој можеби вчера го одигра најлошиот натпревар во сезоната, го повреди коленото во буквално последните секунди од натпреварот, по што со помош на лекарите успеа да го напушти теренот со многу потешкотии при одењето.

Навивачите на Манчестер јунајтед се загрижени за повредата бидејќи во следните неколку кола следат најважните натпревари кои ќе одредат дали Манчестер следната сезона ќе игра во Лигата на Шампионите.

(ВИДЕО) Реал по трет пат во низа крунисан за шампион на Европа

За „кралевите“ ова беше трета титула во низа во Лигата на шампионите, во претходните две години ги победуваа Атлетико Мадрид и Јувентус. Но, после завршувањето на натпреварот Кристиано Роналдо даде изјава со која ги исплаши фановите на Реал.

„Убаво беше да се биде дел од Реал Мадрид. Во следните денови ќе ја соопштам мојата одлука“, гласеше изјавата на Роналдо за „beIN Sports“.

По оваа изјава фудбалскиот свет со нетрпение ќе ја чека одлуката на Роналдо, а многумина веројатно си го поставуваат прашањето: Дали Роналдо навистина е спремен да замине или пак само ја користи ситуација за нов договор?

Доминацијата продолжува, Реал останува на Европскиот трон. Реал Мадрид со победа од 3:1 над Ливерпул ја освои 13 титула во Лигата на шампионите во нивната историја.

Не успеа ниту Јувентус лани, не успеа ниту Ливерпул денеска да ја прекине доминацијата на Реал во Лигата на Шампионите.

Головите за победа на Реал ги постигнаа Бензема во 51. минута и Бејл во 64. и 83. минута, а за Ливерпул единствениот гол го постигна Мане во 55. минута од натпреварот.

Погледнете го подигањето на трофејот.

(ВИДЕО) Магија на Герет Бејл: СПЕКТАКУЛАРНИ ножички за историја!

Герет Бејл постигна спектакуларен гол со ножички во финалето од Лигата на шампионите во кое Реал Мадрид запиша победа од 3:1.

Велшанецот изведе вистинско ремек дело со кое го воодушеви фудбалскиот свет.

Ваква беше и реакцијата на Зинедин Зидан по постигнатиот погодок…

(ВИДЕО) ШОК ЗА ЛИВЕРПУЛ: Салах во солзи го напушти финалето…

Вистински шок за Ливерпул во 30 минута! По дуелот со Серхио Рамос се повреди Мо Салах…

Реакцијата на Рамос при излегувањето на Салах кажува многу….

Популарно