Младата девојка на популарниот пејач објави провокативни фотки и го „сруши“ интернетот

Младата девојка на музичарот редовно објавува секси фотографии од идиличниот одмор кој го поминува со него. Ејприл го покажала своето тело во бикини од сите можни агли...

Робин Тик (40) ја преболел својата поранешна сопруга Паула Патон (41) со која го има синот Џулијан (6), а нова љубов пронашол во прегратките на 22 – годишната Ејприл Гери.

Пејачот кој од Патон се развел во 2015 година, моментално се забавува со новата девојка на Малдивите. Ејприл, која на Инстаграм има 111 илјади следбеници, редовно објавува фотографии на кои позира во бикини. Гери го покажала своето витко тело од сите агли, а на една од фотографиите се пошегувала на своја сметка.

„Погледни, миличок! Таму ми е остатокот од бикинито“, напишала Ејприл која Тик веќе го нарекува „љубовта на својот живот“.

„Толку си мил, духовит и секси, те обожувам. Ти го заслужуваш целиот свет, но тоа не можам да ти го подарам, па затоа ќе ти дадам милион бакнежи“, му порачала Ејприл на Робин за неговиот роденден преку социјалните мрежи.

Поранешната сопруга го обвинила пејачот дека е агресивен кон нивниот син и таа сега тврди дека Џулијан се плаши да го види неговиот татко. Паула им рекла на медиумите дека за време на нивниот брак Робин дома носел жени со кои имал секс во соба покрај детската соба.

Поранешните сопружници ја започнале својата врска кога Робин имал 16 години. Во брак биле девет години, а во врска 21 година.

(ФОТО+ВИДЕО) Марија Нацева или Кристина Кочова – која од нив двете го има најубавото газе во Македонија?

Македонија е можеби мала земја, ама со голем потенцијал. Имаме многу  нешта, па така и убавина на претек. Голем број млади македонки се убави, згодни, неопходни… со вајано тело, рамна снага, вита става… и облини за машала. Од напред бујни, одзади раскошни…Сепак, меѓу морето од згодни девојки, две се издвојуваат, отскокнуваат од станатите… зашто имаат навистина тело-ремек дело. Особено задница на која девојките љубоморно им завидуваат, а машките… зависи? Едни дискретно ги загледуваат, а другите со ококорени очи и подзината уста по нив воздивнуваат!

Марија Нацева важи за една од најзгодните Македонки, а со тоа се согласува секој што ќе ги види нејзините фотографии на социјалните мрежи. Од нив многу лесно можеме да заклучиме дека за тело како нејзиното потребен е посебен режим на живот, специјална исхрана и секако, напорна работа.

Нацева навистина има тело за златен медал, ама ќе се согласите, газе за… дијаманти! Погледнете дел од  од нејзините омилени вежби за задник, на пример:

Таа важи за најжешката Македонка на Инстаграм. Скопјанката Кристина Кочова веќе неколку години секојдневно знае да ги израдува своите обожаватели на социјалните мрежи со жешки фотографии. На фотографиите во преден план најчесто е нејзиното газе, за кое самата во едно нејзино интервју открива: „Имам 3 омилени вежби за нозе и задник, а тоа се преса, чучњеви и таканаречено мртво дигање.“

Таа навистина има совршена форма на газето, кое и е толку добро извајано, што изгледа нестварно.

Кристина внимава да не внесува премногу вештачка преработена храна, а за сметка на тоа внесува што е можно повеќе ензими. Протеините се основни и постојани во нејзината исхрана, додека јаглехидратите и маститите варираат во зависност од формата што сака да ја постигне. Таа тренира 4-5 пати неделно, со тоа што 2 пати неделно ги тренира нозете и 2 до 3 пати горниот дел од телото.

Позирањето на обете им е хоби. Како и не би им било кога имаат што да покажат. Затоа постираните фотографии на социјалните мрежи на девојките со најубави газиња во Македонија добиваат илјадници лајкови. Фотографиите можат да ги видат сите. Прашање е кој ја има таа среќа да биде во „непосреден контакт“ со двете најзгодни Македонки?

ФОТО: Ќерката на Зорица Брунцлик позира во мокра маичка без градник

Згодната Злата Аранѓеловиќ, најмалата ќерка на Зорица Брунцлик на својот Инстаграм профил поставила најпровокативна фотографија до сега, која и тоа како привлекла внимание.

Позирала во мокра маичка, а во прв план се нејзините извајани стомачни. На фотографијата се забележуваат и нејзините тетоважи, додека во уста има цигара, а коментарите од посилниот пол само се нижат.

ФОТО: Полицајка ги покажа огромните гради додека е на должност

На сите знае понекогаш да им биде досадно додека се на работа и настојуваат времето да го поминуваат на разни начини. Мексиканската полицајка Нидија Гарсија избра начин на опуштање што ја чинеше работно место, но и собра слава на интернетот.

Имено, Гарсија се фотографирала топлес додека седела во полицискиот автомобил, пишува “Lad Bible”.

Очигледно таа не планирала селфито да остане во приватната колекција, бидејќи го објавила на Фејсбук. Реакцијата од нејзиниот работодавач била брза и немилосрдна – суспензија и отказ.

„Погрешив што се фотографирав за време на работното време, додека се уште ја носев службената униформа. Поради тој многу неморален чин сакам да се извинам на министерството за безбедност и правда, како и началникот Ескобед. Чувствувам гадење бидејќи им нанесов најголема штета на моите ќерки, но и сопругот, родителите, браќата и целото семејство”, напиша на Фејсбук.

Популарно