(ВИДЕО) Гасете интернет, имаме победник: Докторот сакал да предупреди на опасноста од играчките, а неговото видео станало вирално од друга причина

Детето дошло во ординацијата, бидејќи проголтало дел од играчка. Докторот решил да го сними и да го објави на Фејсбук...

Аргентинскиот доктор Сантијаго Гомез Зувирија, објавил видео од дете кое дошло во неговата ординација, бидејќи проголтало играчка. Тој совесен лекар со снимката само сакал да ги предупреди родителите на потенцијалната опасност од некои играчки, веројатно не очекувајќи дека ќе стане вирална од сосема друга причина - бидејќи е премногу смешна! 

Детето на снимката, неименуван 8-годишник од аргентинскиот град Сан Мигел де Тукуман, проголтал мала труба, од оние кои се користат на родендени. Проблемот, покрај фактот што во себе имало предмет, е и звукот кој го произведувало поради тоа. Имено, детето, пред да биде извадена трубата, трубело при секое вдишување. 

Целата работа на крајот се завршила добро и играчката била отстранета.

Погледнете ја снимката која досега е прегледана повеќе од 9 милиони пати:

(ВИДЕО) Овој гаф на водителката на временската прогноза во Србија никогаш нема да престане да биде смешен

Програмата во живо на гледачите им е секогаш интересна,а незгодите кои за тоа време знаат да се случат главно стануваат хитови кои многу често се повторуваат и стануваат вирални на интернет.

Токму тоа се слулило и со снимката од временска прогноза на српскиот РТС од 2013. година кога се случил гаф на кој сега, повторно, се смее цела Србија.

Имено, водителката тогаш ја најавила временската прогноза, но на презентерката Лидија Мрковиќ, никој не и јавил па камерите фатиле како, наместо на гледачите да им каже какво време ги очекува утре – танцува.

Додека таа танцувала, екипата зад камерите се смеела, а водителката се обидела „да ја спаси ситуцијата“.

„Не добивме комплетна информација, времето се подобрува, сабота и недела ќе бидат убави, поминете убав викенд“ ја извлекла водителката својата колешка Мрковиќ, на која веројатно не и било до танц кога видела што се случило.

Иако снимката е стара четири години, сега повторно станала хит на интернет и масовно се споделува по социјалните мрежи.

Популарно