Вие кои стистакате лајкови на Ина Многуфина сте изместени умови

Се започна со македонскато изненадување на Евровизија. Јавното обелоденување дека Јана е трудна и подоцна запросувањето од страна на нејзиното момче. Ина Многуфина реши да го критикува тимот на МРТВ за ваквиот настап, по што колегие од Story.mk стапија во контакт со шефицата на делегацијата на Македонија за да добијат одговори.

Целата статија ТУКА. 


Откако Мери Попова ги навреди следбениците на Ина,  следеше одговор на Фејсбук од Ина Многуфина во нејзин стил.

„Шефице Сери Поповска, на кого ти му кажуваш дека се изместени умови и ненормални? На тие што плаќаат радиодифузна такса? Која си ти да го вреѓаш народот кој те плаќа шуго една! Да ти објаснам јас сеа некои работи ако можеш да ги разбереш со твојот капацитет. Ти патуваш со парите на народот, на тие со изместените умови, секоја година со околу 179000 евра пари на народот! Тој истиот народ што го извршувате за РДТ за да можете плата да земете! Овие изместени умови не живеат од тебе ти живееш од нив мизеријо една! Ти ќе вреѓаш народ? Оди работи приватно и никој нема да бара отчет од тебе додека ми ја претставуваш државата со куп наши пари секоја година ќе понесеш одговорност! Секоја година ги горите пеачите и се криеш од одговорност, оваа година реши приватен момент на Јана да го прикажеш на национално ниво и што очекуваше дека луѓето нема да реагираат? Требаше да предвидиш што ќе се случи, а не да дозволиш Јана да го јаде хејтот, а ти да дремеш таму па уште "јас објаснувам на моите претпоставени"! Каде со таа арогантност на шалтеруша, народот те плаќа! Прва година некој те чепка и одма вреѓаш! Што е, криеш нешто? Да не е забрането да прашаме шо праите со нашите пари? Парите на овие извртени умови! Каде се парите од сите години фејлови на Евровизија? Се изнашета ли таква неспособна да донесеш резултат некаков? Што седиш уште таму коа не сме у финале? Да не ви фалат пари да ви допратиме да поседите до афтерот? Секој ден собираме пари по социјални мрежи за болни луѓе, за помош, тие пари од МРТВ може некому многу да му помогнат! Тебе Сери нема да ти помогнат, џабе е толку шетање со наши пари, немаш научено дека народот го претставуваш и земјата, тој истиот што те плаќа, а ти го вреѓаш! Кој те пушти земјава да ја претставуваш, сеа ми се јасни и резултатите за сите години! Мизеријо една, ти ќе вреѓаш народ!!!!“

(ВИДЕО) Фановите разочарани: Драма во „Ѕвездите на Пинк“ – Адам Лабунски дочека ШОК!

Македонскиот кандидат во третата сезона на „Ѕвездите на Пинк“, Адам Лабунски пред полуфиналната емисија на шоуто за таленти самоуверено очекуваше влез во финале како еден од тројцата најдобри.

Иако минатата сезона не успеа во тоа, оваа година Лабунски решително се пријави повторно со јасна цел до победа. Сепак на Адам му се случи неочекувано и за жал не се планираше во финалето меѓу најдобрите шеснаесет.

По првиот пресек на гласови, првиот елиминиран беше токму Адам, кој настапи со песната „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески.

Најразочарани од ваквиот резултат беа фановите кои му порачаа на Адам дека тој е најдобриот без оглед на крајот, а пак жири комисијата која го поддржуваше во текот на целата сезона, уште еднаш му потврди дека тој е веќе ѕвезда.

(ВИДЕО) Двојникот на Тоше Проески: Невозможно е да го заменам, тој беше единствен!

Андреј Дориќ (23) пејач од Нови Сад, а на Балканот е познат како двојник на легендарниот пејач Тоше Проески. Андреј веќе со години со својот бенд се обидува да се пробие и на македонскиот пазар.

– Угледувајќи се на неговата работа, хуманост и харизма, го пронајдов својот пат и професионално се посветив на музиката. Веќе снимив шест песни и работам на нов материјал кој наскоро ќе го промовираме, открил Андреј, кој вели дека македонската публика одлично го прифатила.

Пред пет години снимил песна на македонски јазик „Ладна и безобразна“ со која настапил на Охридскиот фестивал каде го освоил третото место од гласови на жирито и публиката.

– Некои зборуваат дека сакам да го заменам Тоше, но тоа е невозможно. Јас сум Андреј, а Тоше беше еден и единствен и за него не постои замена. Секој има своја судбина и своја ѕвезда водилка, заклучил младиот пејач.

Вака Андреј го пее Тоше:

Песната "Ту ноч кад си се удавала" крие најтажна тајна - еве за кого е отпеана

Зад песната "Ту ноч кад си се удавала" која е хит повеќе од 20 години, се крие вистинска трагична судбина. Настаната во 1993. година, отпеана од легендарните "Прљаво казалиште', таа се базира на вистинска приказна.

Лидерот на бендот, Јасенко, имал девојка која му била се. Тој отишол во војска и разделбата била неизбежна. Секако, тој ја прашал дали ќе го чека, а таа рекла да, а тој и верувал. Кога се вратил имал закажана свирка со бендот на една венчавка и тоа нејзината! 

јасенко никогаш не сака да зборува за оваа песна.

Популарно